31 Mart 2024 Türkiye yerel seçimleri, ülkenin dört bir yanında heyecanla takip ediliyor. Türkiye’nin 81 ilinde, vatandaşlar yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. Nefes kesen seçimlerde sonuçlar açıklanırken İYİ Parti cephesinde beklenmedik bir olay yaşandı.

Bilge Yılmaz çağrıda bulundu

İyi Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz görevinden istifa etti, partinin genel başkanı Meral Akşener'i de istifaya davet etti. Yılmaz, "Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum." açıklamasında bulundu.

Akşener istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyesi İbrahim Özkan'ın yaptığı paylaşıma göre, İYİ Parti lideri Akşener, seçimde beklentinin epey altında kalan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Özkan'ın açıklaması şu şekilde:

"İYİ Parti Genel Başkanı Akşener; Kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını açıkladı." 

Kaynak: Haber Merkezi