Manisa, bu seçimlerde siyasi tarihinde bir dönüm noktasına tanıklık etti. CHP, memleketi Özgür Özel'in liderliğinde, ilk kez birinci parti olarak çıktı seçimlerden. Manisa'nın çeşitli bölgelerinde CHP adayları büyük bir destek görürken, AK Parti sadece 2 ilçede, MHP ise sadece 1 ilçede önde yer alabildi.

Resmi olmayan sonuçlara göre, Manisa'da CHP'nin adayı Gülşah Durbay, Şehzadeler Belediye Başkanlığı yarışını önde tamamlayarak ayrı bir tarihe imza attı; Manisa'nın ilk kadın belediye başkanı oldu. Manisa genelinde ise CHP'nin önde gelen adayları şu şekilde: Ferdi Zeyrek (Manisa Büyükşehir), Semih Balaban (Yunusemre), Besim Dutlulu (Akhisar), Çetin Akın (Turgutlu), Ahmet Öküzcüoğlu (Alaşehir), Mazlum Nurlu (Salihli), İbrahim Büke (Gördes), Fuat Mintaş (Ahmetli), Üstün Dönmez (Kırkağaç), Fatih Taşlı (Köprübaşı), Hikmet Dönmez (Kula), Tahsin Akdeniz (Sarıgöl), Sercan Okur (Soma), ve Cem Aykan (Gölmarmara). AK Parti'nin kazandığı ilçeler ise Saruhanlı (Ekrem Cıllı) ve Demirci (Erkan Kara) olarak belirlendi. MHP'den ise Selendi'de Nurullah Savaş belediye başkanı oldu.

Özgür Özel'in selamını iletti

Seçim sonuçlarının netleşmesiyle birlikte, Manisa'da CHP taraftarları araç konvoylarıyla kutlamalara başladı. CHP'nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ferdi Zeyrek, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay ve CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, zaferlerini vatandaşlarla paylaşmak için bir araya geldi. Kutlamalarda, coşkuyla marşlar ve şarkılar söylendi.

Antalya'daki teleferik kazasında 72 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet kamerada Antalya'daki teleferik kazasında 72 kişi kurtarıldı! Mahsur kalanların yaşadığı dehşet kamerada

Gülşah Durbay ve Ferdi Zeyrek, yaptıkları konuşmalarda, Manisa'ya gerçek bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceklerini vurguladılar ve hemen işe koyulacaklarını belirttiler. CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper ise, Genel Başkanları Özgür Özel'in selamını vatandaşlara iletti.

Kaynak: HABER MERKEZİ