Sevgilisine masaj salonu açmak için bankadan 2 milyon TL kredi çeken şahıs dolandırıldığını zannederek düşünerek salonun tasarımı üstlenen mimarı av tüfeğiyle öldürdü. Daha sonra polis tarafından yakalanan şahıs mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı.

Konyada Dolandırıldığını Sanıp Cinayet Işledi

2 Milyon TL kredi çekti!

İkili kısa bir süre sonra bir ilişki yaşamaya başladı. Tosun, iddiaya göre sevgilisine masaj salonu açmak için bankalardan yaklaşık 2 milyon TL kredi çekti. Bekar olan Tosun, bu sırada masaj salonuna ortak olmak isteyen İrem E.'nin arkadaşı Hasan Aktepe ve salonun tasarımını yapmak için anlaştığı mimar Necati Şadi Kılıç ile tanıştı. Mevlüt Tosun, iddiaya göre İrem E. ile mimar Kılıç’a salon için para verdi. Ancak geçen sürede salonun açılmasına yönelik herhangi bir gelişme olmadı. İrem E. ile Hasan Aktepe, bir süre önce Antalya’ya tatile gitti.

Av tüfeği ile pusu kurdu!

Bunu öğrenen ve dolandırıldığını düşünen Mevlüt Tosun, İrem E. ile zaman zaman birlikte kaldıkları Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Şafak Caddesi'ndeki stüdyo tipi eve gidip beklemeye başladı.  Mevlüt Tosun, yaklaşık saat 21.00 civarında içeri giren Hasan Aktepe'ye yanındaki ruhsatsız av tüfeğiyle ateş açtı. Aktepe, bacağından yaralanırken, dışarıdaki İrem E. ise kaçtı. Olayın bildirilmesi üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine yönlendirildi. Aktepe, ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Cinayet işledi!

Polisin her yerde aradığı Tosun, bu olaydan yaklaşık 2,5 saat sonra aynı bölgedeki Yazır Mahallesi Topak Sokak'taki mimar Necati Şadi Kılıç'ın ofisine gitti. Burada buluştuğu Kılıç'a da aynı tüfekle ateş edip göğsünden yaralayan Mevlüt Tosun kaçtı. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen mimar Kılıç, kurtarılamadı.

Kayseri'de husumet saldırısı: Balkondaki adam bacağından yaralandı! Kayseri'de husumet saldırısı: Balkondaki adam bacağından yaralandı!

Tutuklanarak cezaevine gönderildi!

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mevlüt Tosun, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayda vefat eden Necati Şadi Kılıç, dün Yazır Mezarlığı'nda toprağa verildi. Hastanede tedavisi süren Hasan Aktepe'nin ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi