Tüm gözlerin çevrildiği CHP İzmir il kongresinin ardından CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç Son Mühür Tv’de Sıcak Bakış programına konuk oldu.

İşte Kılıç’ın açıklamalarından öne çıkan detaylar…

Heyecanlı bir kongre oldu. Ben buradan kongrede seçilen Şenol Aslanoğlu ve diğer tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Şakir Başak ve arkadaşlarını da demokrasiye katkı sağladığı için tebrik ediyorum. Kongreye gölge düştü mü, evet düştü. Çok üzücüydü. Ama gördüğüm kavga edenler tanımadığım kişilerdi.

Kamera kayıtlarından tespit edilmeli…

Kimlerse kamera kayıtlarından tespit edilip cezalandırılmaları gerekir. O konuyu bir an önce kapatmamız gerekir. Böyle kırgınlıkların yeri yoktur partimizde. Bundan sonra kurultay delegelerimizin süreci başlıyor. Hem Özgür Özel’in hem Örsan Öymen adaylık açıklamaları CHP’nin resmi sitesinden yayınlandı. Demokrasi böyle bir şey.

Yeniden umut olmamız lazım…

Sonuçta muhalefet olarak bir seçim kaybettik. Bizim kongre sürecini bir an önce toparlayıp yeniden umut olmak zorundayız. Nerde yanlış, eksik yaptık bunun muhasebesini yapmak zorundayız. Doğru aday ve doğru projeyle bizim 30 ilçeyi birden almamıza engel yok.

TEKNOFEST Gözlem TIR'ından uyarı: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor TEKNOFEST Gözlem TIR'ından uyarı: Gök gürültülü sağanak yağış geliyor

İYİ Parti kaybettirmez, kaybeden olur!

Ümit Özlale kıymetli bir siyasetçimiz, başarılar diliyorum. İYİ Parti İzmir’de kaybettiren olmaz, kaybeden olur. Bizim iktidar gibi tek adam karar vermiyor yetkili kurular veriyor. Umarım bütün partiler aday çıkarır ama ittifaka parti kurulları karar verir. İzmir farklı bir şehir. Türkiye siyasetine İzmir’den yön vermemiz gerekir.

İnsanlar çok mutsuz…

Çok zor bir dönem yaşıyoruz. Yeterli yurt yok. Barınma krizi var. Eskiden öğrencilerde sirkülasyon olurdu ama artık öğrenci eve çıkamadığı için yurtlar boşalmıyor. Veliler kendi evini geçindiremiyor ki çocuğunu evini geçindirebilsin. Ev sahibi-kiracı kavgaları ciddi bir kriz haline geldi. Betona yaptırım yaptıkları halde bu süreci tutamıyorlar. Gıda da kriz var. Mamalar artık el yakıyor. İnsanlar neredeyse çocuk yapmaktan vazgeçecek. Çocukların beslenme çantaları boş. Öyle kötü bir döngü ki aslında sağlıksız bir nesil yetişiyor. Yandaşlara çetelere vereceğiniz ödeneği çocuklara verin. Herkes mutsuz. İşveren de mutsuz işçi de mutsuz, emekli de mutsuz. Ülke tam anlamıyla mutsuzluk ülkesi haline gelmiş. Kanun teklifi vermiştim. Nasıl ki aile doktoru var bir de ailenin danışmanı olsun. Kadına şiddeti bile önleyebilirdi ama ne yazık ki kabul edilmedi. Eskiden üçüncü sayfa haberleri vardı artık bütün sayfalar üçüncü sayfa haberleri gibi. Nasıl bir nesil yetişiyor ki okullara imam atıyorsunuz. Neden İzmir. Çağdaş eğitim istiyoruz, karma eğitim istiyoruz.