Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen gazetecilerden Nuray Başaran, katıldığı TGRT'de katıldığı yayınında konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Başaran, İstanbul'da asılan "Seni sırtından hançerleyenlere oy yok" pankartlarıyla ilgili Kılıçdaroğlu'nun attığı tweet üzerine kendisiyle telefonda görüştüğünü ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Hem beni başarısız buluyor hem destek istiyorlar. Ben ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim." dediğini öne sürdü. Yapılan görüşmede, CHP tabanında ciddi kaygıların olduğunu ve kendisine çok telefonlar geldiğini söylediği öne sürülen Kılıçdaroğlu, gazeteci Başaran'a "Bana hem meydanlara çıkma diyorlar hem de yardım istiyorlar." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği konuşmanın detaylarına da değinen Başaran, "Kemal Bey hala daha beni hançerlemeye devam ediyorlar diyor. Çığlık atıyor. Dünkü tweet'inde de bugün konuştuğumuz konuşmadan da edindiğim, çıkardığım izlenim bu." ifadelerini kullanarak Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında açıklamalarda bulundu. Bunlara ek olarak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ! Nisan'dan sonra konuşabileceğini ileri süren Nuray Başaran, CHP'de yapılan son kurultayla ilgili açılan davalar olduğunu belirtti. Elindeki belge ve görüntülerden söz eden gazeteci Başaran, ''Kurultay gecesinin en önemli tanıklarından biriyim. Elimde görüntüler, belgeler var. Belge ve görüntüleri 1 Nisan'dan sonra yayınlayacağım." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un çeşitli noktalarına "Seni sırtından hançerleyenlere oy yok" yazılı pankartlar üzerine sosyal medya hesabından bir  açıklamada bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: "Sahte pankartçılara; Sahte pankartlardan medet umanlara, Bir yerlere yaranabilmek için seçimleri manipüle edenlere, Kötü kalpli insanlara… "Bilal'e anlatır gibi" son kez anlatıyorum… 'Kılıçdaroğlu sahaya inerse duygusal kopuş olur, seçmen sandığa gelmez şeklindeki tezlerine saygı duyup bu teze sadık kalan ve istenilen şekilde sessizce kenarda oturan ben, 'Kılıçdaroğlu neden sessiz kalıyor, neden seçim için çalışmıyor.' denilerek, haksızca ve hayasızca eleştirilen ben,

Partimizin Genel Başkanına yapılan bütün hakaretlere karşı çıkan ve her fırsatta kurumsal kimliğimizi korumaya çalışan ben,

Defalarca ama defalarca partimin bütün adaylarına destek çağrısı yapan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 400 belediyesinin tamamını kazanacak gücünün olduğunu ve hedefimizin bütün belediyeler olduğu vurgusunu yapan ben,

Bütün bunlara rağmen, "Kılıçdaroğlu partisinin seçimi kaybetmesini istiyor" iftirasına uğrayan yine ben..

Tekrar ediyorum; PARTİMİN BÜTÜN ADAYLARINA DESTEĞİM TAMDIR!

Ayrıca; okuduğum yorumlarda ölmemi çok arzuladıklarını söyleyen trollere ve muhalif gibi görünen ama ülkemize değil de kendi istikballerine çalışanlara söylüyorum: Evet, birgün öleceğim ama şunu aklınızdan asla çıkarmayın; ölene kadar sizinle mücadele etmeye devam edeceğim!

Bunu da asla unutmayın: Cumhuriyet Halk Partisi teslim alınamaz bir kale olarak ebediyen var olacaktır…"

AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Yürütme Kurulu Üyesi Nail Kocabaş kimdir? AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Yürütme Kurulu Üyesi Nail Kocabaş kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi