Kılıçdaroğlu'dan başkanlara uyarı: ''Körler sağırlar birbirini ağırlar gibi olmasın!'' Kılıçdaroğlu'dan başkanlara uyarı: ''Körler sağırlar birbirini ağırlar gibi olmasın!''

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Bugüne kadar büyük sıkıntılar çektiğimizi biliyoruz. Öyle bir sistem öyle bir düzen kuralım ki kim iktidara gelirse gelsin en azından bir daha bu tür krizlerle Türkiye karşı karşıya kalmasın" dedi. Ulusal Vergi Konseyi kuracağız diyen Kılıçdaroğlu 85 milyon vatandaşın vergisinin nereye harcanacağı Resmi Gazete'de yayımlanacak mesajı verdi.

Akşener katılmıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir İktisat Kongresi’nin 100. yılı kapsamında “Vicdana Davet” sloganıyla düzenlenen kongreye Kılıçdaroğlu'nun yanısıra Altılı Masa'da yer alan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal da katılıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılmadığı kongreye İYİ Parti'yi temsilen Ümit Özlale katılıyor.

Soyer: Müstakbel Cumhurbaşkanımız hoşgeldiniz
Kongrenin açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuşmasına "Çok değerli genel başkanlarımız, çok değerli müstakbel Cumhurbaşkanımız hoşgeldiniz" ifadeleriyle başladı. Soyer "İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Türkiye'nin içinden geçtiği kritik anlarda Millet İttifakı'nın attığı tarihi adımlara izmir'den yaptığımız gönülden bir katkıdır. Artık çok iyi biliyoruz ki bir şey değişecek her şey değişecek" ifadelerini kullandı.