İzmir’in işgalden kurtuluşunun 101.yıldönümü kutlamalarına gölge düşüren olayla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Kemalpaşa’daki Atatürk Heykeli’ne boyayla ‘Boş yapma Atatürk’ yazısını yazarak çirkin bir saldırıysa imza atan kişinin kimliği belirlendi. 16 yaşında bir çocuk olduğu belirlenen saldırganın gözaltına alındığı öğrenildi. 

Saldırgan tutuklandı...

Aslanoğlu'ndan Özlale'ye mesaj: Bu siyaset tarzı İzmir'de işe yaramaz! Aslanoğlu'ndan Özlale'ye mesaj: Bu siyaset tarzı İzmir'de işe yaramaz!

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelinin Y.İ. olduğunu belirledi. Y.İ.’nin dün adresine operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan Y.İ., bugün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu saldırı bütün Kemalpaşalılar’ı üzmüştür…

Saldırının ardından hemen harekete geçen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı anıtın eski haline getirilmesi talimatını verdi. Bu türden çirkin bir saldırının Kemalpaşa’da yaşanmış olmasından duyduğu üzüntüyü vurgulayan Rıdvan Karakayalı bir iki sat içerisinde çirkin saldırının izlerini hemen sildirdim. Böyle bir saldırı olması Kemalpaşalıları derinden üzmiştür. Keşke böyle bir şey hiç olmasaydı’ mesajı verdi.