31 Mart sandıklarından CHP adayı Mehmet Türkmen ve AK Parti adayı Galip Atar arasındaki yarışın belirleyicisi olan Yeniden Refah Partisi adayı Alaaddin Yılmaz’ın aldığı oy oldu. 4 bin 683 oyla oyların sadece yüzde 6.53’ünü toplamasına rağmen Alaaddin Yılmaz’ın bu performansı Mehmet Türkmen’in sandıktan zaferle çıkmasını sağlayan detay oldu.

Galip Atar’a operasyon mu çekildi?

Yarışı sadece 2 bin 591 oy farkıyla kaybeden Galip Atar’ın bu sonucu alması, Habertürk ekranlarında 31 Mart’a kritik günler kala gerçekleştirilen bir program yeniden gündeme getirdi. Gazeteci Nagehan Alçı’nın Yeniden Refah Partisi’nin bu seçimde nasıl bir sonuç alacağıyla ilgili açıklamasında ‘il kazanabilecekleri kanaatinde değilim. Ama ilçe kazanacaklardır. Mesela söyleyeyim İzmir'de Kemalpaşa’da önde görünüyorlar’’ sözleri Kemalpaşa’nın muhafakazar seçmeninde Yeniden Refah Partisi bu seçimi alabilir algısı mı oluşturdu sorusunu sordurdu. Kemalpaşa ilçesi özelinde yaptırılan hiçbir anket çalışmasında Yeniden Refah Partisi’nin sandıktan zaferle çıkma şansı olmadığının çok net bir şekilde ortada olmasına rağmen Nagehan Alçı’ya bu sözleri söyleten kişi merak edilmeye başlandı.

Isfahan'da adeta kıyamet koptu! Bombalar ardı ardına patladı Isfahan'da adeta kıyamet koptu! Bombalar ardı ardına patladı

Nagehan Alçı’ya bu sözleri kim söyletti?

Nagehan Alçı’ya sorulduğunda ‘ben bu bilgiyi AK Partili birinden aldım’ bilgisini paylaştığını öğrenilmesinin ardından Kemalpaşa’da ‘kim bu kendi partisini arkadan hançerleyen AK Partili?’ sorusuna cevap aranıyor.

Kaynak: Haber Merkezi