31 Mart 2024 Türkiye yerel seçimleri, ülkenin dört bir yanında heyecanla takip ediliyor. Türkiye’nin 81 ilinde, vatandaşlar yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. Seçim sonuçları açıklanırken tüm Türkiye'de nefesler tutuldu.

CHP önde gidiyor

Türkiye genelinde sandıkların yüzde 40,91'i açılırken ilk gelen sonuçlara göre CHP yüzde 38,69 oy alarak seçimi önde götürüyor. AK Parti ise yüzde 37,18 oy oranıyla ikinci sırada yer alıyor.

Erdoğan konuşma yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ağır bastığı ve oy oranını yükselterek AK Parti'nin önüne geçtiği seçimler hakkında konuşma yapması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde saat 22:30'da açıklama yapacak.

THY'nin İstanbul-Sivas Uçağının kokpit camı çatladı: İstanbul'a acil iniş yapıldı THY'nin İstanbul-Sivas Uçağının kokpit camı çatladı: İstanbul'a acil iniş yapıldı

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama

CHP'nin baskın geldiği seçimlerle ilgili yorumu merak konusu olan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan beklenen açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet'in ruhuna ve devrimlerine sahip çıkan bütün vatan evlatlarına selam olsun. Umudu ülkenin dört bir tarafına serpen Cumhuriyet Halk Partisi var olsun. Ülkemizi aydınlıklara götürme yolunda son bir adım kaldı. Ekilen tohumlar fide oldu, fideler çınar olacak… Ağaçlar dikip ormanlara kavuşacağız, rüzgarda dans eden yapraklar gibi, yağmura değecegiz, bir olup mücadelemizi sürdüreceğiz, hep beraber ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi