Oldukça yıkıcı olan bu depremlerde resmi rakamlara göre 50 bin 783 canı kaybettik. Yüz binlerce insanımızın yaralanmasına neden olan deprem, yüreklerimizi enkaza çevirdi. 

4  milyon kişinin evinden ayrılmasına neden olan felaket, 1.5 milyon insanımızın evsiz kalmasına neden oldu. Türkiye ekonomisine toplam maliyeti 2 trilyon lira (103 milyar $) oldu.


İşte bu felaketin 1 yılında Karşıyaka Belediyesi ve  İZ-AFED Derneğinin ortaklaşa düzenlediği 6 Şubat Depremleri Anma ve Farkındalık Etkinliğinde, depremde kaybettiğimiz canlar anılarak, ardından konunun uzmanları yapacakları sunumlarla ülkemizin deprem gerçeğine mercek tutacaklar.

Yaban keçisi avına rekor ceza: 311 Bin 522 lira! Yaban keçisi avına rekor ceza: 311 Bin 522 lira!

Etkinlikte, Meksikalı ünlü ressam ve aktivist Roberto Marquez de 6 Şubat 2023 Depremlerinde Türkiye'ye gelişini, deprem bölgesinde yaşadıklarını, yaptığı yardım çalışmalarını ve gözlemlerini anlatacak.

6 Şubat Depremlerinden oluşan resimlerini sergileyecek.


Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu STK Yerleşkesinde 6 Şubat 2024 Salı günü Saat: 16.00'da başlayacak olup, Başkan Cemil TUGAY'ın da katılması bekleniyor. Kendisinin 6 Şubat depremlerinde bölgeye bir kaç kez giderek çalışmalara bizzat katıldığı biliniyor.

Kaynak: BÜLTEN