İzmir’in en güzel ilçelerinden olan Kemalpaşa da yaşayan Karadenizliler birlik ve beraberliklerini daha güçlü oluşturmak için ilk adımı attılar ve bir araya gelerek daha güçlü olmak için çalışmalara başladılar.

 Kemalpaşa da yaşayan Karadenizliler adına,33 yıldır Kemalpaşa da yaşayan iş adamlarından Samsunlu Kemalettin Keskin ilk adımı atarak hemşerileriyle toplantı da bir araya geldiler.

Diyarbakır uçağındaki panik anları kamerada Diyarbakır uçağındaki panik anları kamerada

KEMALPAŞA DA GÜÇLÜ KARADENİZ BİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM ATILDI!

Yaptıkları ilk toplantı da Timur Bircan , Bircan cam mozaik firma yön kurulu başkanı ,İsmail zorlu zorlu tapi inşaat sahibi Yön kurulu başkanı ,Yunus Tiken Erkum inşaat yön kurulu başkanı , Kemalettin Keskin Keskin elektrik inşaat yön kurulu başkanı , Murat Tayin Karadeniz emlak ve inşaat yön kurulu başkanı Tarik Danışman  Karadeniz oto alim satım  yıkama  yön kurulu başkanı ,Eyüp Aşan Asan insaat taş duvar taahhüt firması yön kurulu başkanı , Mehmet Pekin Dünya Elektrik inşaat yön kurulu başkanı ve Karadenizliler dernek başkan yardımcısı , Şerafettin Ilık  Karate spor okulu Yön kurulu başkanı ve hocası İbrahim Aksoy, Aksoy inşaat yön kurulu başkanı ve Gümüşhaneliler dernek başkanı,Adem Zorlu Zorlu yapı firması yön kurulu başkanı, Ak parti İlçe yön kurulu başkanı ile bazı vatandaşlarla bir araya gelerek Kemalpaşa da bir ilk adımı attılar. 
Günümüz de sosyal ve siyasi yaşamda Karadenizliler olarak daha güçlü bir oluşum yapmak için bu toplantının fikir babası olarak ilk sözü alan Kemalettin Keskin “doğduğumuz toprakları unutmadan oraları ve oralarda yaşayan hemşerilerimizi unutmadan İzmir’in en güzel ilçelerinden olan Kemalpaşa’mızda yıllarca tüm Kemalpaşalılarla beraber kardeşçe yaşadık ve yaşamaya da devam edeceğiz. 

Bundan dolayıdır ki ilçemizde var olan hemşeri derneklerimizin yanında oluşturmayı düşündüğümüz ve İzmir de henüz kurulmamış olan Karadenizli İş İnsanları Derneğimize ihtiyaç olduğunu hissettiğimiz için bu akşam ilçemizin siyasetinde iş hayatında ve her oluşumunda bulunan Karadenizli iş insanlarımızla, dernek başkanlarımız yönetim kurulu üyelerimiz ve siyasette bulunan hemşerilerimizle bir araya gerek toplandık. Önce Kemalpaşa’mızda sonra İzmir de  yerel yönetimlerde gerek İzmir siyasetinde ve diğer alanlarda varlığımızı daha güçlü ve daha etkin hissettirmek için bu akşam burada İzmir veya Ege İş İnsanları Derneğini kurmak ve oluşumu sağlamak için toplandık. Amacımız yerel değil daha güçlü genel bir oluşumla yine birlik ve beraberlik içerisinde olmak ve daha etkili görevlerde bulunmak için bu güçlü yapıyı sağlamayız. Onun için tüm Karadenizli hemşerilerimizle önce doyduğumuz ve çok sevdiğimiz Kemalpaşa da Karadenizli İş İnsanları Derneğimizin ilk toplantısını yapıyoruz “diyerek söze başladı.


 

Yapılan bu ilk toplantı da katılımcılar genellikle doğru bir düşünce olduğunu söyleyerek bu çalışmaları hızlı bir şekilde İzmir geneline yayarak bir an önce bu güç birliğini oluşturmalıyız “dediler. Karşılıklı önerilerle geçen toplantı kısa zaman da Kemalpaşa da bulunan bir hemşeri derneğinde daha katılımlı bir toplantıyla yapılmasına karar verildi ve geceden ayrıldılar.