Yılmaz'ın paylaştığı videoda, ORKENT'e ait olduğu iddia edilen araçtan atılan kağıtların yakıldığı görülüyor. Bu olaya tepki gösteren Yılmaz, belgelerin yakılmasının ardında neyin saklandığını sorguluyor.

Panik Havasında Tepkiler

Aday Enver Yılmaz, yaşananların ardından büyük bir endişe ve panik hali içerisinde olduğunu ifade ediyor. Yılmaz, "Bu telaş niye? Yangından alelacele neyi kaçırıyorsunuz? Panik halde, yaktığınız evraklar içerisinde, belediye şirketlerinin usulsüz ihale dosyaları mı var?" diyerek çarpıcı bir soru yöneltiyor.

Şüphelerin Derinleşmesi

İYİ Partili Yılmaz'ın iddiaları sadece belgelerin yakılmasıyla sınırlı değil. Şüpheli bir şekilde hareket edildiğini öne sürerek, "Bunlar rant evrakları mı?" sorusunu soruyor ve kamuoyunu uyarıyor.

Açık Davet

Enver Yılmaz, yaşananların soruşturulması için tüm savcıları göreve davet ediyor ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait şirketin acil olarak incelenmesi gerektiğini vurguluyor.

Adıgüzel'in eşinin Çekmeköy'e atanmasını İmamoğlu engellemiş Adıgüzel'in eşinin Çekmeköy'e atanmasını İmamoğlu engellemiş

Halkın Soruları

Aday, ayrıca Ordu'daki otogar alanına ilişkin projelerin halkla paylaşılmadığını dile getiriyor ve "Neden bu panik?" diye soruyor.

İYİ Parti adayı Enver Yılmaz'ın ortaya attığı iddialar, seçim öncesi büyük bir gerilime ve merak uyandırdı. Yılmaz'ın soruları ve açıklamaları, yerel siyasette yeni bir tartışma başlatabilir.

Kaynak: Haber Merkezi