İran’dan İsrail’e Tarihi Saldırı

Cumartesi gecesi, İran ilk defa kendi topraklarından İsrail’e doğrudan saldırı düzenledi. Uzun menzilli intihar dronları ve balistik füzeler, 1800 kilometrelik bir mesafeden fırlatıldı. Ancak, bu saldırılar hem ABD hem de Tel Aviv tarafından engellendi.

İran’ın İddiası ve Gerçekler

İran tarafı, saldırının başarılı olduğunu ve hedeflerin vurulduğunu iddia etti. Ancak, İsrail ordusu sözcüsünün açıklamalarına göre, İran’ın kullandığı hiçbir insansız hava aracı veya seyir füzesi İsrail topraklarına ulaşamadı.

CHP’nin "polis intiharları araştırılsın" önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi CHP’nin "polis intiharları araştırılsın" önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi

Devlet Televizyonunda Skandal Görüntüler

BBC’nin İran muhabiri tarafından bildirilen bir diğer şok edici gelişme, İran devlet televizyonunun, İsraillilerin panik içinde kaçtığını iddia ettiği görüntülerin aslında popüler müzik grubu One Direction’ın konserine ait olduğunun ortaya çıkması oldu.

Ekran Görüntüsü 2024 04 16 170245

Yanıltıcı Propaganda

İran, propaganda amacıyla kullanılan görüntülerde sadece One Direction’ın konserine ait görüntüleri değil, aynı zamanda Şili’deki orman yangınlarına ait kesitleri de İsrail’e yapılan bir saldırı olarak gösterdi.

Ekran Görüntüsü 2024 04 16 170255

Kaynak: Haber Merkezi