Son dönemde kripto para piyasaları, meme coin furyasına katılarak dikkat çekiyor. Özellikle Solana ağında geliştirilen meme coin'ler, bazı yatırımcıları önemli kazançlara ulaştırdı. Türkiye'den bir grubun kurduğu IMARO isimli bir meme coin'in, kısa sürede milyonlarca dolarlık bir hacme ulaştı.

IMARO'yu piyasaya kim sürdü ?

IMARO'nun beklenmedik bir yükseliş göstermesinin arkasında, Metin Redjepi ve ekibi var. Redjepi, 2017 yılında piyasaya sürülen ve dünyanın ilk blockchain tabanlı canlı yayın platformu olan DLive'ın kurucusudur. IMARO'yu piyasaya sürerken, Türkiye'deki seçim sürecinde ortaya çıkan doğal "hype"tan faydalandıklarını belirtiyorlar.

Piyasaya 31 Mart'da sürüldü 20 kat değer kazandı

Bireye verilerine göre 31 Mart itibarıyla piyasaya sürülen meme coin, piyasaya sürüldüğü zaman 0,00006 dolar seviyelerinden işlem görürken birkaç gün içerisinde 20 kattan fazla değer kazandı. IMARO, şu an 0,0012 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 

ABD’de üretici enflasyon verileri açıklandı: Beklentilerin altında kaldı ABD’de üretici enflasyon verileri açıklandı: Beklentilerin altında kaldı

Konuyla ilgili bir paylaşım yapan Metin Redjepi, IMARO'daki toplam hacmin 1,5 milyon doların üzerine çıktığını belirtti. Bu da yatırımcıların bu kripto para birimine 1,5 milyon dolar gibi devasa bir para yatırdığı anlamına geliyor. 

Imaro

Kaynak: HABER MERKEZİ