Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak yarışan Lütfü Savaş, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi 2. sırada tamamlamıştı.

Sonuçlara itiraz etmişti

CHP, seçimi 4 bin oydan az bir farkla geride tamamlamasının ardından geçtiğimiz gün seçim sonuçlarına itiraz etmişti. CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla oy farkının 3 bin 890'dan 2 bin 866'ya düştüğünü duyurdu.

Tek bir oyunuzun bile takipçisiyiz, umutluyuz

CHP İl Başkanı Tiryaki, sosyal medya paylaşımında “Değerli Hataylı hemşehrilerim. Biliyorum çok merak ediyorsunuz. Genel Merkezimiz, avukatlarımız, Genel Başkanımız Özgür Özel’in görevlendirmesiyle Hatay’da olan milletvekillerimiz ve örgütümüzle birlikte itiraz süreçlerini işletmeye devam ediyoruz. Pazartesi sabahı 3 bin 890 olan fark bu sabah itibarıyla 2 bin 866’ya kadar geriledi ve süreç devam ediyor. Mücadelemizi sürdüreceğimizi sizlerle paylaşmak isterim. Gönlü bizimle olan vatandaşlarımız, tek bir oyunuzun bile takipçisiyiz, umutluyuz” ifadelerini kullandı.

Van Seçim

Kaynak: HABER MERKEZİ