İzmir'in konuşulmayanları konuşan usta kalemi Hasan Tahsin Kocabaş'ın gündeminde olaylı CHP İzmir il kongresi vardı. Kocabaş yenideb il başkanı seçilen Şenol Aslanoğlu'na tarihi borcunu hatırlattı.

Misket Dikmen’den dikkat çekici uyarı: Yerel basını çok kaotik bir süreç bekliyor! Misket Dikmen’den dikkat çekici uyarı: Yerel basını çok kaotik bir süreç bekliyor!

İşte Hasan Tahsin Kocabaş'ın Radyo Ege'de 90 Saniye programında yaptığı konuşma...

ŞENOL BEYİN BÜYÜK BORCU
Bildiğim, kahrolduğum, asla hoş görmeyeceğim, gerekçesi her neyse, kabul edilemez olayların hem CHP tarihine hem İzmir tarihine hem de Türkiye siyasi tarihine kapkara leke gibi düşürüldüğüdür.
Ama bildiğim bir gerçek daha var ki, CHP hem genel merkez boyutunda hem de İzmir yerel boyutta, tarihinin halktan en uzak fetret devrini yaşıyor.
Öyle ya da böyle CHP olaylı kongresinden il başkanı olarak Şenol Aslanoğlu çıktı. CHP seçmeni de olsam, hissettiğim utanca rağmen Atatürk’üme sözüm olduğundan Şenol Beyin tarihi sorumluluk
aldığını sürekli hatırlatacağım.
CHP öncelikle halkla iletişiminde bazı sözde akıl hocalarından kurtulacak. İlçelerde belediye başkanlarının tahakkümlerini kaldıracak. İş, ihale ve iş takipçiliği amaçlı değil, bilgi, görgü ve
İzmir aidiyeti olan sesleri dikkate alacak. Atatürk’ün sadece nutkunu değil Atatürk’ün CHP’sinin tarihini öğrenecek. Parti üyelikleri, bir takım menfaatçi delege ağası denen cahil tiplerin oyun alanı olmaktan çıkarılacak, il ve ilçelerinde İzmir’i bilen, tarihi anlatabilen ama kibirli ve menfaatçi olmayan akademisyenlerden dersler isteyecek.
Sadece 1919 – 1938 süreci rehber edinilecek. İlçe başkanları ilçelerinde masa başı değil sokaklarda çalışacak. Çarşamba günü son mühür ekranında daha ayrıntılı anlatacağım ayrıca bu hafta, yine son mühür comdaki yazım, umarım Şenol Aslanoğlu’na ders olur.
İzmir’de CHP ya kendine çeki düzen verir ya da martta tarihi bir tokat yer. Tercih Şenol beyin zira Atatürk’e borcu çok büyük.