İzmir'in usta kalemi Hasan Tahsin Kocabaş kent ve ülke gündemine yönelik konuşulmayanları konuşmaya devam ediyor. Radyo Ege'de büyük bir merakla takişp edilen 90 Saniye programında bu kez 9 Eylül kutlamalarına yer verdi.

Özgür Demirtaş’tan Barış Atay’a sert eleştiriler: “Siyaseti bırakırsa solun oyu artar!” Özgür Demirtaş’tan Barış Atay’a sert eleştiriler: “Siyaseti bırakırsa solun oyu artar!”

İşte Hasan Tahsin Kocabaş'ın açıklamaları...

İÇİME SİNMİYOR

Gerçekten söylüyorum sinmiyor içime... Ben böyle hayal etmemiştim, ben böyle düşünmemiştim yıllardır. “Yaşasın” diye haykırdığımız Cumhuriyetimizin 100. Yaşı bu kadar mahzun ve heyecansız geçmemeliydi... Hele İzmir’in o muhteşem 9 Eylül’ü bu kadar sıradan hissedilmemeliydi...

Hani İzmir’de doğmasam... Başkaları gibi bilmem kaç yaşında İzmir için “ümidim” diye zıplasam anlarım. Ama İzmir’de 9 Eylül önceleri hiç böyle coşkusuz olmazdı.

Kusura bakmasın belediyeler çok iyi biliyorum ki bünyelerine bir şekilde sızan menfaatçi, kibir küpü, İzmir’i zerre umursamayan, kalplerinde Mustafa Kemal düşmanlığını korkudan dile getirmeyip, karanlık köşelerde fısıldayan, emperyalizmin yeni nesil uşakları sahte dostları yüzünden İzmir’in 9 Eylül’ü coşkusuzluğa mahkûm, şuursuz geçecek. Valiliği demiyorum, onlar da 9 Eylül’ü sadece Miralay Fethibey üzerinden anlamaya çalıştıkları için mezarlardaki düşmanlar keyif duyuyor inanın.

Ya 29 Ekim? Umudum yok...

Bu arada ne oldu “İzmir’in ümidi”? Kullandıkları şarkı için izin mi almamış Bay Özlale? Ne oluyor böyle İyi Partiye? Boşuna demiyorum İzmir çiftliğiniz değil sayın siyasi liderler!

Editör: Bünyamin Dobrucalı