Rezerv konutlarının durumu nedir? Diye soran Hasan Tahsin Kocabaş Çevre Şehircilik İl Müdürü’nün cesareti varsa gelsin benim yayınıma sorularıma cevap versin’ dedi.

İşte Hasan Tahsin Kocabaş’ın Son Mühür Tv’de Gündem Yorum programında konuşmasından öne çıkan detaylar…

DIŞARIDAN YÖNETİCİ GETİRMİŞLER...

Emlak Konut yönetimi aylık aidatı 500’den 630 liraya yükseltti. Rezerv konutlarında bugün güvenlik var mı? O konutların yöneticiliğini binalarda oturanlara vermemişler. Dışarıdan yönetici bulmuşlar bunlara bir de lojman tahsis etmişler. Çevre düzenlemesi yapmışlar göstermelik, o ağaçlar kurumuş. Bir yıl içinde üç defa aidat zammı yapılır mı? 420 liradan bir yıl içinde 630 liraya çıkartabiliyorsun. Cumhurbaşkanından bilgi saklıyorlar, o zannediyor ki halkı çok mutlu! Değil, yok öyle bir şey. Ben olsam CİMER’e şikayet ederdim. Bu Emlak Konut’un, TOKİ’nin başındakiler ne yiyor, ne içiyor.

3 KASIM MİLATTIR…

Bugün 3 Kasım. 3 Kasım 1996’daki Susurluk kazasının yıldönümü. Tepe üstü gittik hep beraber. Türkiye’nin yalnızlığa itildiği gündür Susurluk. Türkiye siyaseti 80 darbesinden sonra eğitimi, bilimi baz almadığı için hayatında iki kitap okumamış adamları belediye meclis üyesi yapmadığından ve artarak devam eden müteahhit seviciliğinden dolayı1999’da, 30 Ekim’de İzmir’de ve 6 şubat 2023’de on binlerce insanın ölümüne neden oldular. Vicdanlar cüzdan olduğu için yapılanlar soru işaretli. Bizim en fazla söyleyebileceğimiz yerel seçim geliyor, sorgulayın! Bayraklı Belediyesi’nin meclis üyeleri hiç rezerv konutlara gitmişler mi? Bugün Tunç Soyer’in doğrudan depremzedelerle birlikte geliştirdiği projenin istemezükçülerin hedefi olması boşuna mı? Bana İzmir’den Bayraklı’dan isim verdirmeyin. Korkan namerttir. Ben bıçak gördüm, tabanca gördüm onlardan korkmadım tehditlerden mi korkacağım. Ben İzmir’de ne çakal sofrası kurulduğunu da biliyorum. Hayali işleri de biliyorum. Bu kadar mı kötü? Hayır, benim kentimde çok güzel işler de oluyor arkadaş.

ÖZGÜR ÖZEL GENEL BAŞKAN OLURSA TACETTİN BAYIR

Yalçın Ata İzmir esnafının sesi oldu… Yalçın Ata İzmir esnafının sesi oldu…

Tacettin Bayır CHP’de değişime destek vermiş. Özgür Özel CHP Genel Başkanı olursa Tacettin Bayır da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olur. Bu da benim düşüncem. Muhalefetin aklını başına alması lazım. Muhalefet üretmek zorunda. Halk çaresizlik içindeyse sadece iktidarların kötü yönetimi değil, muhalefetin duyarsızlığı hatta cehaleti. 14 Mayıs’ta seçimler yapıldı hangi muhalif vekillerin bir taşın altına elini koyduğunu gördünüz. Muhalefet her şeyden önce ‘kıroyum ama para bende’ anlayışını bitirsin. Meslektaşlarıma çağrım var. Bizim ciddi olarak bir araya gelmemiz lazım. Tolga Şardan bu kadar hızla tutuklandıysa bilin ki bu ciddi bir gözdağıdır. CHP’nin gerçek kurultayı yerel seçimden sonra olacak.