Radyo Ege'de konuşulmayanları konuşan Hasan Tahsin Kocabaş büyük ilgiyle takip edilen 90 Saniye programında İzmir tarihine sahip çıkmaya devam ediyor.

Bakan'dan Şimşek hızında yalanlama! Mezardan babam bile gelse! Bakan'dan Şimşek hızında yalanlama! Mezardan babam bile gelse!

İşte Hasan Tahsin Kocabaş'ın açıklamaları...

İTİRAZIM VAR

Bugün CHP konuşacaktık... Lakin vazgeçtim... 4 Eylül 1919’un CHP’nin ilk kurultayı olduğunu bile bilmeyenlere ne anlatacağım ki?

Sıcağı sıcağına gelen bir fotoğraf tansiyonumu yükseltti. Hafızayı beşer nisyan ile maluldur da bu kadarını beklemezdim İzmir’in atanmış yöneticilerinden. Üstelik tümü de AKP iktidarının muhafazakâr kadrolarından. Ama ne muhafazakârlık ya?

Daha birkaç gün önce konuştum yazdım, Osmanlının son, Cumhuriyetin ilk müftüsü Rahmetullah Çelebi unutulmasın dedim, onun İzmir kültürüne mirası evini unutmayın dedim...

Meğer unutulmuş...

Vali bey yeni daha ona söz edemem, Emniyet Müdürü de yeni ama Basmane Karakolu gerçek bir karakol mu diye hem de binlerce gerekçeyle soru sorabilirim. Ya Kültür Bakanlığı? Bakan bey iyice eminim artık, kültür değil turizmi tek dert edinmiş kendine. Birkaç yıl önce Valilik ve Kültür Müdürlüğü Çelebi’nin evine plaket asmadılar mı? Ne oldu? Yalan mıydı? Şimdi nasıl içerde birileri poz veriyor pencereden? Fotoğrafı paylaştım sosyal medyamda, başıma ne gelirse hoş gelir...

Öyle duyumlar aldım ki, polisin elinden bir şey gelmiyor, uyuşturucu ve fuhuş almış başını gitmiş, kafayı çekenler eve giriyorlarmış.

Peki ya yangın çıkarsa?

Bildiğim başka ayrıntılar var... Ama andım olsun ki, o eve bir şey olursa bu dünyada da öte dünyada da iki elim kimlerin yakasında olacak biliyorum.

Birilerinin de şimdiden kına edindiğini duydum, ev yanarsa onlar da

Kına yakacaklarmış.