Hareketli bir haftayı geride bırakan İzmir'de iş dünyasından siyasete, sanattan, spora, kültürel hayattan magazine kimler öne çıktı? Bundan böyle radarımıza takılanlar Haftanın 'IN'leri köşemizde konuğumuz olacak. Bu hafta, rüzgarın başkenti Foça'da Kaymakam Mehmet Türköz ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, gururumuz Göztepe, Torbalı'nın genç başkanı Övünç Demir ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay girdi radarımıza.

Antik Mısırlılar günümüz insanını görse, günü 24 saate böldüklerine pişman olurlardı.
İnanılmaz bir tempo içinde bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz.
Bu yoğun tempo içinde gözümüzden kaçanlar, hak ettiği değeri görmeyenler yok mu?
O kadar çok var ki...
Bundan böyle, hafta içinde gözüme çarpan, öne çıkan detayları sizinle paylaşmak istiyorum.
İlk parantezim Foça'ya ve onun çok başarılı Kaymakamı Mehmet Türköz'e olacak...
Foça geçtiğimiz hafta, Çeşme Alaçatı'nın tahtını sallayacak muhteşem bir etkinliğe imza attı.
Türkiye Yelken Federasyonu'nun planlı faaliyetlerinden olan Windsurf Türkiye Şampiyonası Windsurf Slalom Ligi 1. Etabı için start verildiğinde Radyo Ege olarak oradaydık.
Foça Kaymakamı Mehmet Türköz'ün dediği gibi 'rüzgarın başkenti Foça' 14 kulüpten 100'den fazla sporcuya muhteşem bir ev sahipliği yaptı...
Elbette bu ev sahipliğinde Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler'e ayrı bir pencere açmak gerekir.
Mehmet İşler ve Mehmet Türköz Foça'yı turizmde bir üst lige çıkartacak bir yolun kilometre taşlarını birlikte döşediler.
Bölgenin tek radyosu Radyo Ege ve Son Mühür Haber olarak bu güzel etkinliğin medya sponsoru olmak bizim için de ayrı bir gurur kaynağıydı.


- Torbalı'da bambaşka bir dönem başlıyor...


Geçtiğimiz hafta Torbalı Belediye Başkanı sevgili Övünç Demir'e konuk olduk.
“Biz siyasetin içinden geldiğimiz için, sokaktan geldiğimiz için böyle kapalı odalarda oturup misafir ağırlamak bize göre değil, o yüzden sokağa iniyoruz. Sosyal Demokrat, Halkçı belediyecilik onu gerektirir. Vatandaşla bütünleşmeniz gerekir'' genç ve dinamik bir başkan gördüm.
Torbalı önümüzdeki beş yılın sonunda İzmir'in parlayan yıldızı olabilir.
Genç başkanı takip etmek, Torbalı'ya kattıklarına tanık olmak biizm için de keyifli bir yolculuk olacağına eminim.


- Göztepe'ye ayrı bir pencere açmak şart...


İzmirsiz bir Süper Lig'in ne tadı var, ne tuzu...
Muhteşem bir stad, muhteşem bir taraftar, muhteşem bir geçmiş, muhteşem bir camia, bu kadar güzellik Süper Lig'e de ayrı bir güzellik katacaktır elbette.
Sadece İzmir'in değil, Ege'nin Süper Lig'de tek temsilcisi olacak olan Göztepe'ye yeni sezonda başarılar dilerim.


Cemil Tugay'a destek olmak zorundayız...


'Kimsenin ekmeğiyle oynamam' derken Cemil Tugay Başkan boşuna konuşmuyor. Kucağında bulduğu bir sorunu her kesimin en az hasarla atlatacağı şekilde sonuçlandırmaya çalıştığını biliyorum.
Bu süreçte hem emekçi arkadaşlar için hem de bu kent için Cemil Tugay'ın en iyisini yapacağına inanmak ve ona destek olmak zorundayız.
İşten çıkartılmak zorunda kalacak olan arkadaşlara da işe alında öncelik verilerek yaralar hızla sarılabilir.
Cemil Tugay kadrosunu tam anlamıyla oluşturup işe koyulduğunda İzmir'in yarınları için umutlu olmamızı gerektirecek bir dönem başlıyor demektir.
Haydi Cemil Başkan, yolumuz uzun, yükümüz ağır.