Semih Kılıçsoy ve Mert Günok'un sağlık durumu: Beşiktaş'tan açıklama geldi... Semih Kılıçsoy ve Mert Günok'un sağlık durumu: Beşiktaş'tan açıklama geldi...

TFF'nin Yaptığı Sevkler İçin Tepki

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Trabzonspor - Fenerbahçe maçındaki olayların ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) yaptığı sevkler Galatasaray'ı rahatsız etti. Sarı kırmızılılar, yapılan sevklere tepki göstererek TFF'nin bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğdiğini öne sürdü.

Hukukun Ayaklar Altına Alınması İfadeleriyle Eleştiri

Galatasaray Kulübü, resmi açıklamasında, "Şımarık ve fütursuz bir şahsın hukuku sürekli ayaklar altına almasına müsaade etmiştir" ifadelerini kullanarak TFF yönetimini eleştirdi. Sarı kırmızılılar, son dönemde yaşanan gelişmelerin hukuka aykırı olduğunu ve federasyonun bu durumu görmezden geldiğini savundu.

Saha İçi ve Saha Dışı Baskılar Eleştirildi

Açıklamada, TFF'nin son 2 sezondur hem saha içinde hem de saha dışında baskılara boyun eğdiği vurgulanarak, kulüp olarak bu duruma sessiz kalmayacakları belirtildi. Galatasaray, Türk futbolunda yaşanan bu tür hukuksuzluklara karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

İşte O Açıklamaların Tamamı:

Gs Tff

Kaynak: Haber Merkezi