Müjdat Gezen, Uğur Dündar ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki polemiğe dahil oldu: ''O diyalog gerçek dışı!'' Müjdat Gezen, Uğur Dündar ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki polemiğe dahil oldu: ''O diyalog gerçek dışı!''

ABD merkezli iş dünyası dergisi Forbes, 2 Nisan Salı günü internet sitesinde "dünyanın en zengin insanları" listesini yayınladı. Türkiye'den 23 erkek ve 4 kadın olmak üzere toplam 27 kişi bu listede yer aldı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile kardeşi Haluk Bayraktar da bu listede yer alıyor. Baykar Teknoloji'nin sahibi Selçuk Bayraktar, 1,2 milyar dolarlık servetiyle listede 24. sırada bulunurken, dünya genelinde ise 2,410. sırada yer alıyor.

Bernandt Forbes

Bernard Arnault listenin en başında

Louis Vuitton ve Sephora gibi markaların sahibi olan Bernard Arnault, 233 milyar dolarlık bir servetle, Forbes'un listesinde birinci sırada yer alıyor. Arnault'u 195 milyar dolarlık servetiyle Elon Musk takip ederken, listenin üçüncü sırasında Amazon'un CEO'su Jeff Bezos bulunuyor.

Taylor Swift Foto 1

Taylor Swift de listede

Taylor Swift, dünyanın en zenginleri arasında yer alıyor ve bu listede yalnızca şarkı sözleri yazarak ve performanslarını sergileyerek yer alan ilk müzisyen olarak öne çıkıyor. Swift'ten önce listenin diğer müzisyenlerinin gelir elde edebilecekleri farklı kaynakları bulunmaktaydı.

Murat Ülker Türkiye listesinde başı çekiyor

Yıldız Holding'in sahibi Murat Ülker, 5,1 milyar dolarlık servetiyle listenin zirvesinde yer alıyor. Türkiye'nin ikinci en zengini ise 3,5 milyar dolarlık servetiyle Kazancı Holding'in sahibi Şaban Cemil Kazancı. Geçen sene 5,3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin ismi olan Sasa Polyester'in sahibi İbrahim Erdemoğlu, bu sene listenin beşinci sırasında yer alıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi