Rusya'dan Astrakhan'da güç gösterisi: Kıtalararası balistik füze fırlatıldı! Rusya'dan Astrakhan'da güç gösterisi: Kıtalararası balistik füze fırlatıldı!

Helsinki'nin kuzeyindeki Vantaa kentinde bulunan Viertola İlkokulu'nda silahlı saldırı meydana geldi. İlk raporlara göre, üç kişi yaralandı. Yaralananların çocuk olduğu belirtiliyor ve saldırganın reşit olmadığı ifade ediliyor. Fin polisi, saldırganın yakalandığını ve yaralananların hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Okul Müdürü Sari Laasila, Reuters'a yaptığı açıklamada, "Tehlike kontrol altına alındı" dedi.

 saldırı ülkede şok etkisi yarattı

Finlandiya, dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak bilinirken, son yaşanan saldırı ülkede şok etkisi yarattı. Bölgeye çok sayıda ağır silahlı polis ekibi sevk edilirken, yerel halkın evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıldığı bildirildi. Yetkililer, vatandaşların tanımadıkları kişilere kapılarını açmamalarını önemle vurguladı. Finlandiya İçişleri ve Suç Soruşturma Departmanı Başkanı Tiia Palmen, birinci sınıftan dokuzuncu sınıfa kadar derslerin verildiği bir okulda yaklaşık 8000 öğrencinin eğitim gördüğünü ve okulda yaklaşık 90 kişinin çalıştığını açıkladı. Palmen ayrıca, çocukların okulda gizlendiğini duyurdu.

Kaynak: HABER MERKEZİ