CHP'de dört belediye başkanı dışında yaşanan değişim fırtınasına ilk somut tepki Çeşme'den geldi iddiaları ortalığı karıştırıdı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran'ın Memleket Partisi Çeşme adayı olacağına dair iddiaya Memleket Partisi'nden yalanlama geldi. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven iddiaalrı kendilerinin de duyduklarını ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Ekrem Oran'a yakın kaynaklar 'şu anki süreci tüm yönleriyle değerlendirdiklerini ancak henüz verilmiş bir karar olmadığını' vurguladılar.

CHP Parti Meclisi'nden Çeşme Adayı olarak Lal Denizli'nin ismi çıkmıştı.

Gazeteci Barış Yarkadaş Ekrem Oran'la yaptığı konuşmayı paylaştı.

İşte Yarkadaş'ın paylaşımı...

Yeni dönemde aday yapılmayan CHP’li Çeşme Belediyesi’nin Başkanı Ekrem Oran’la görüştüm. Başka bir partiyle anlaşacağı söylenen Oran, “Ben partimin belediye başkanıyım. Herhangi bir parti ile anlaşmadım. Yarın Çeşme halkıyla büyük bir buluşma gerçekleştirecek ve durunu değerlendireceğiz. İlçe örgütümüzle de durumu masaya yatıracağız. Buna göre karar vereceğiz. Atanan yeni adaya büyük tepki var. Çeşmeli aday adayları atanmadı. Yeni atanan aday Urla için başvurmuştu. Urla’ya değil Çeşme’ye atandı. Bu da tepki çekiyor. Halkımızla durumu değerlendireceğiz” dedi.

Son Dakika… Ömer Eşki’nin tanıtım toplantısında sıcak anlar! Babası hastaneye kaldırıldı Son Dakika… Ömer Eşki’nin tanıtım toplantısında sıcak anlar! Babası hastaneye kaldırıldı

Kaynak: Haber Merkezi