Son zamanlarda Google arama motorlarında Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu hakkında merak edilenler araştırılıyor. Vatandaşlar, Dilek İmamoğlu'nun kim olduğu, nereli olduğu, kaç yaşında olduğu ve babasının kim olduğu gibi detayları öğrenmek istiyorlar. İşte bu merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

DİLEK İMAMOĞLU KİMDİR?

DİLEK İMAMOĞLU KİMDİR?

Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı Başkan Cemil Tugay ve İzmir'in İlçe Belediye Başkanları Atamızın Huzuruna Çıktı

Dilek Kaya İmamoğlu, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde doğmuştur. Ailesinde on çocuk olduğunu ve kendisinin en küçük evlat olduğunu belirtmiştir. İlköğrenimini Trabzon'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü'nde yüksek öğrenimine devam etmiştir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaparak akademik kariyerine devam etmiştir. İmamoğlu'nun doktora çalışması, "Y kuşağının liderlik beklentileri, demokratik ve otokratik liderlik tarzlarının bütünleşik kalkınmaya etkisi"ni incelemektedir.

Ayrıca Cam Tavan Sendromu konusunda bir tez çalışması bulunmaktadır. Dilek İmamoğlu, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile birlikte İstanbul'da tekerlekli sandalye ile bir gün boyunca dolaşarak engelli bireylerin yaşadığı zorlukları hissetmeyi ve farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır. Bu etkinlik, 2014 yılında gerçekleşmiştir. Dilek İmamoğlu, engelli bireylere yönelik farkındalık çalışması olarak değerlendirilen bir etkinlik sonrasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından Şükrü Sürmen Ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi