Dar gelirli aileler için müjdeli haber! Kış aylarında doğalgaz faturalarının yükünü hafifletmek için yeni bir destek programı başlatılıyor. Bu program kapsamında, dar gelirli haneler doğalgaz faturalarının sadece bir kısmını ödeyecek, kalan kısım ise devlet tarafından karşılanacak.

25 metreküplük doğalgaz desteği sona erdi. Bunun ardından, vatandaşlar zam olup olmayacağını merak ediyor. Yeniz düzenleme ile birlikte dar gelirliler, kış aylarını yüksek faturalara karşılaşmadan geçirebilecek. 

Kriterler için özel bir çalışma yapılacak

Kriterler için özel bir çalışma yapılacak

Dar gelirli haneler, doğalgaz faturalarının bir kısmını kendileri öderken, bir kısmı ise devlet tarafından karşılanacak. Örneğin, yüksek gelirli bir haneden 3 bin TL'lik fatura tamamen alınırken, dar gelirli bir haneden sadece yüzde 30'u alınacak, geri kalanı devlet tarafından ödenecek.

Destekten faydalanabilmek için öncelikle gelir kriterlerinin belirlenmesi gerekiyor. Bu kriterlerin belirlenmesi için özel bir çalışma yapılacak ve bu çalışmanın detayları ilerleyen günlerde belli ollacak. Belirlenen kriterlere uyan haneler, doğalgaz faturalarında devlet desteğinden yararlanabilecek.

Show Haber'in haberine göre kullanıcılar, bu desteği "Yetmez ama belli bir katkı sağlamış olur" şeklinde yorumladı.

İlahiyatçılardan çok konuşulacak 'Şeriat' bildirgesi İlahiyatçılardan çok konuşulacak 'Şeriat' bildirgesi

Bu yeni destek, dar gelirli ailelerin kış aylarında doğal gaz faturalarını ödemekte zorlanmamaları için önemli bir adım olarak görülüyor.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ