İzmir siyasetinin her zaman en çetin rekabetine sahne olan yerleri arasında ön sıralarda yer alan Çiğli'de 'halef/ selef' başkanlar arasında soğuk rüzgarlr esiyor. Çiğli'de toplu işten çıkartmaya giden Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız selefi Utku Gümrükçü dönemini işaret ederek  'göreve geldiğimizde gördük ki; son bir yılda Çibel’e 502 kişi, Çiğli Gıda şirketine ise 117’si sonradan Çibel’e geçirilmek üzere 287 kişi işe alınmış. Yani; ihtiyaç fazlası toplam 672 kişiye iş başı yaptırılmış. Yerel seçim sürecinde adaylığımın açıklanması sonrasında da yoğun işe alımlar gerçekleştirildiğini tespit ettik. Aralarında İzmir ve Çiğli’de yaşamayanlar, hatta yurt dışında olanlar; işe gelmeyenler yer alıyor' açıklamasında bulunmuştu.

Jandarma, sağlık personeli temini için 31 öğrenci alımı yapacak Jandarma, sağlık personeli temini için 31 öğrenci alımı yapacak

Gümrükçü'den yanıt gecikmedi...

Onur Emrah Yıldız'ın suçlamalarının hemen ardından Utku Gümrükçü'den yanıt gecikmedi. Sosyal medya üzerinden seslenen Gümrükçü, 'Belediye Başkanlığım döneminde değil yurtdışında bulunup işe gelmeyen, bir tek bankamatik çalışan bulunmamıştır' vurgusunda bulundu. 'Ben Sayın Onur Emrah Yıldız’ın rakamlar ve olaylar üzerinde yanlış bilgilendirildiğini inancındayım' hatırlatmasında bulunan Gümrükçü, 'kendisini yanlış bilgilendiren ya da basit toplama hesaplarını bilerek veya bilmeyerek yanlış yapan kişilere danışmak yerine, aynı partiden olmamız ve Babasının siyasi yaşamında katkısı olan bir kıdemli partilisi olarak parti içi konuları basın önünde paylaşmak yerine benimle iletişime geçmiş olmasını beklerdim. Kamuoyu önünde daha önce söz verdiğim gibi kendisine yardımcı olabilmek amacıyla telefonum her an açıktır. Yanlış hesabın Bağdat’tan dönmesi dileğimle…” mesajı vermişti.


İki siyasetçi arasında soğuk rüzgarlar devam ediyor...

Yıldızı barışmayan iki siyasetçi arasında soğuk rüzgarlar Onur Emrah Yıldız'ın Çiğli Belediyesi şirketleriyle ilgili sıkıntılı konuları yargıya taşınmaya hazırlandığı haberleriyle daha da kuvvetli esmeye başladı. CHP içinden Yıldız'a yakın bazı hesapların sosyal medyada Utku Gümrükçü'yü hedef almasının ardından bu kez Gümrükçü'den 'Küçük Emrah' göndermesi üzerinden dikkat çeken paylaşımlar geldi.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı