‘Değişim’ sloganının damga vurduğu Kurultay’ın ardından partideki asıl değişim 31 Mart seçimleri öncesi belediye başkan adaylarında yaşandı. Seferihisar’da İsmail Yetişkin, Selçuk’ta Filiz Ceritoğlu Sengel ve Dikili’de Adil Kırgöz’ün dışında kalan 26 ilçede mevcut başkan denklemin dışına itildi.

Çeşme’den Ekrem Oran denklemi yeniden kurmaya hazırlanıyor…

CHP Genel Merkezi’nin İzmir üzerine kurduğu daha doğrusu kurmaya çalıştığı oyunu bozma sinyali veren ilk isim Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran oldu. 10 yıl belediye meclis üyeliği, 5 yıl ilçe başkanlığı ve 5 yıl belediye başkanı olarak görev yapan ve bu sürenin tamamında Çeşme’de CHP bayrağı altında siyaset yapan Ekrem Oran, Lal Denizli’nin adaylığı sonrası sessizce köşesine çekilmeyeceğini gösterdi.

Beni baba ocağımdan koparmayın çağrısı...

Çeşme'de mitingi andıran eylemde ‘beni baba ocağımdan koparmayın’ çağrısı yapan Ekrem Oran’ın bu çağrısına cevap verebilecek 2 PM toplantısı kaldı önünde. Önümüzdeki hafta başında ve sonunda toplanacak PM’de Çeşme’de aday değişikliği yönünde bir karar çıkmazsa Ekrem Oran yoluna başka bir parti çatısı altında devam edecek gibi görünüyor.

Renault 5 efsanesi elektrikli bir dönüşle geri dönüyor: Türkiye'de de satışa sunulacak! Renault 5 efsanesi elektrikli bir dönüşle geri dönüyor: Türkiye'de de satışa sunulacak!

Elini rahatlatan saha çalışması…

Ekrem Oran’ın CHP’nin Çeşme adaylığı için bastırmasının altında masasının üzerinde duran son saha çalışması sonuçların yüzünü güldürmesi yatıyor. Lal Denizli’nin adaylığının netleşmesinin ardından yapılan saha çalışmasında Ekrem Oran’a oy veririm diyen Çeşmeli seçmen oranının yüzde 32 olduğu öğrenildi. Aynı çalışmada CHP’li seçmenin yüzde 54’ünün yine Ekrem Oran’dan yana tercih kullandığı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi