CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un sorularını yanıtladı. Hizmet isteği bizi heyecanlı kılıyor diyen Mutlu; “Koltuğa geçer geçmez kente küçük dokunuşlarımız olacak. Önce geldiğimizi hissettireceğiz. Eskiden olduğu gibi hem ticarette hem kültür sanatta Konak’ın İzmir’in merkezi, kalbi olması için tüm gücümüzle çalışacağız” açıklamasında bulundu.

“Yaşadığım ilçenin yönetimine talip oldum”

Kendini tanıtarak söze başlayan Mutlu; İzmirliyim. 38 yıldır Konak’tayım. Kendi yaşadığım ilçenin yönetimine talip oldum. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunuyum. Mimarlar Odası ve İzmir Büyükşehir’de yöneticilik yaptım. Dolayısıyla kentin sorunlarına da oldukça hakimim. Bu da beni güçlü aday yapıyor” dedi.

“Konak küçük bir Türkiye”

İlgazi; “Konak küçük bir Türkiye. Türkiye’nin dört bir yanından göç almış bir ilçeyiz. Dostluk kardeşlik diğer ilçelerden daha fazla. Üstesinden gelemeyeceğimiz iş yok. Nilüfer Hanım ile birlikte sahadayız ve iyi bir sinerji yakaladığımızı düşünüyorum. Konak’taki ziyaretlerimizi dezavantajlı bölgelerden başladık ve devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

“Hizmet isteği bizi heyecanlı kılıyor”

Hizmet isteği bizi heyecanlı kılıyor diyen Mutlu; “Koltuğa geçer geçmez kente küçük dokunuşlarımız olacak. Önce geldiğimizi hissettireceğiz. Hem de bir motivasyon olacak. Eskiden olduğu gibi hem ticarette hem kültür sanatta olduğu gibi Konak’ın İzmir’in merkezi, kalbi olması için tüm gücümüzle çalışacağız. Kadın politikaları bizim için birinci sırada. Kadın bir belediye başkanı kadın ağırlıklı bir yönetim ile beraber kadınları gözeten bir bütçeyle yola çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“7/24 yaşayan bir Kemeraltı hedefliyoruz”

Kemeraltı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mutlu; “Altyapı sorunu tamamlandığında Kemeraltı’nın bir sorunu kenara koyulmuş olacak. Kemeraltı’nı dirençli hale getirmeliyiz. Dünyanın en büyük çarşısı. Hem çarşı olarak canlanması hem de esnafın daha mutlu olması için çalışmalarımız olacak. Öğrenci yurtlarını ve konaklamayı oraya çekmeye çalışıyoruz. 7/24 yaşayan bir Kemeraltı hedefliyoruz” dedi.

“Vatandaşın mutlu olmasını amaçlıyorum”

Sahada vatandaşlardan gelen taleplere ilişkin de açıklama yapan Mutlu; “Vatandaş sahada temel belediyecilik işlerini istiyor öncelikli olarak. Konak kırılgan bir yapı stokuna sahip. Bu yapıların dönüşümü gündemde ağırlıklı olacak. Konak’ın ihtiyacı olan yeşil alanlar, gençlik merkezleri, kütüphaneler, spor salonları gibi alanları da biran önce dönüşüm paralelinde hayata geçireceğiz. Ekonomik olarak en dar gelirli kişiyle en yüksek gelirli kişi Konak’ta yaşıyor. Keza eğitimde bu doğrultuda. Herkesin kamu olanaklarından eşit şekilde faydalanması ve mutlu olmasını amaçlıyorum” dedi.

“Önce planları içimize sindireceğiz”

Gazeteci Yazar Halit Tunç: Tunç Soyer'in anlatacak hikayesi vardı, Cemil Tugay'ın yok! Gazeteci Yazar Halit Tunç: Tunç Soyer'in anlatacak hikayesi vardı, Cemil Tugay'ın yok!

Konak’ta adım atacağımız işlerin başında kentsel dönüşüm olacak diyen Mutlu; “Depreme hazırlık topyekün bir problem, hepimizin problemi. Biz deprem bölgesiyiz. Bu ulusal bir güvenlik bir sorunu. Ülkenin gündemi Kanal İstanbul değil, deprem, değişim ve dönüşüm olmalı. Bir tek insanın hayatının korunması bize bizler için çok önemli. Konak özelinde konuştuğumuzda ise ben katılımcılığa çok inanıyorum. Şuan planların hukuki süreçleri bitti, planlar yasalaştı. Şimdi halkın ikna edilme süreci var. Katılım toplantıları, meslek odaları, halk ve yatırımcılar bir araya gelerek önce bu planları içimize sindireceğiz. Bir anda bütün Gültepe’yi yıkıp başlamanız mümkün değil. En hızlı nereden başlanabilir bunu tespit edip, çalışmaya başlatılması gerekiyor. Dönüşümü göstermek gerekiyor. Finansal modellerini oturtmaya çalışıyoruz. Bu süreç başarılıyla yürütülmeye başlandığında Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin güvencesiyle yatırımlar başlayacak” açıklamasında bulundu.

“KONAK’TAKİ SPOR ALANLARINI ARTIRACAĞIZ”

Mutlu; “Konak’ta spor alanlarımız yetersiz. Bu da başka sorunları beraberinde getiriyor. İzmir’de özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşan madde kullanımının önüne geçmek için spor alanlarının, gençlik merkezlerinin, sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerinin sayısını artırmamız gerekiyor. Bu alanların sayısını ve niteliğini de artıracağız” dedi.

“9 kadın olarak İzmir’de çok başarılı olacağız”

İzmir’de gösterilen 9 kadın adayı çok önemsiyorum diyen Mutlu; “İzmir özelinde bizim Parti Meclisimiz ve Merkez Yönetim Kurulumuz, müthiş bir işe imza attı. Bugüne kadar İzmir’de toplam belediye başkan sayısı 6 iken, sadece bu seçimde 9 kadın belediye başkan adayı var, üstelik seçilecek ilçelerde.  İzmir’de bu sayıyı çok önemsiyorum ve biz 9 kadın çok başarılı olacağız. Nasıl yerel yöneticilik yapılacağını hep birlikte göstereceğiz. Bundan sonra bu sayı artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“Kadın adayın sahada avantajını görüyoruz”

31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerle ile ilgili hedeflerini de açıklayan İlgazi; “2019’da aldığımız yüzde 63’lük oy oranını yüzde 67-68’lere çıkaracağımızı düşüyorum. Meclis üyesi sayımızı arttırmakta bizim en önemli hedeflerimiz. Nilüfer Başkanımız ile birlikte bunu rahatlıkla yapabilecek güce sahibiz. Kadın adayın sahada avantajını da görüyoruz tabii Bunu başaracağız” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi