İzmir'de FETÖ operasyonu: Esnaf yapılanması çökertildi, 18 Kişi Tutuklandı! İzmir'de FETÖ operasyonu: Esnaf yapılanması çökertildi, 18 Kişi Tutuklandı!

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Aslanoğlu, partilerinin elindeki sonuçlara göre, İzmir'de 29 ilçede CHP'nin büyükşehir belediye adayının önde olduğunu belirtti.

Aslanoğlu'nun verdiği bilgilere göre, yaklaşık olarak sandıkların %13,5'inin sonuçlarına ulaşıldığını ve büyükşehir belediye başkan adaylarından Dr. Cemil Tugay'ın yaklaşık olarak %51 oy aldığını, AKP'nin adayının ise %36-37 civarında oy aldığını ifade etti. Aslanoğlu, kendilerinin sistemler üzerinden sonuçları takip ettiklerini ve birçok ilçede önde olduklarını belirtti. Ancak, ilçe sonuçlarının henüz net olmadığını ve sandıkların %33'ünü açıldıktan sonra kesin sonuçlara yaklaşacaklarını söyledi.

Aslanoğlu, İzmir'in tüm ilçelerinde güzel bir seçim sonucu aldıklarını ve büyükşehir adaylarının önde olduğunu vurgulayarak, bu sonucun ilçelere ve belediye meclis üyelerine de yansıyacağını düşündüklerini ifade etti. Son olarak, verdikleri destekten dolayı tüm İzmirlilere teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi