Dilan Polat ve Engin Polat için mahkemeden sürpriz karar: Tahliye mi olacaklar? Dilan Polat ve Engin Polat için mahkemeden sürpriz karar: Tahliye mi olacaklar?

CHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde İskenderun Belediye Başkanlığı sonuçlarına itiraz etti. CHP'nin İskenderun Belediye Başkan adayı Mehmet Duduoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi 1077 oy farkla kaybettiklerini belirtti. Duduoğlu, ilçe Seçim Kurulu'na sundukları itiraz dilekçesiyle ilgili bilgi vererek, "Yaptığımız başvurularda tüm oyların tekrar sayılmasını veya belirttiğimiz geçersiz oyların, 5 bin 172 civarında geçersiz oy var, onların tekrar incelenmesini istedik." dedi. Duduoğlu, tutanaklarda hatalar ve usulsüzlükler tespit ettiklerini savunarak, sandık başkanlarının büyük kısmının tecrübesiz olduğunu ve bazı hataların düzeltilmediğini belirtti.

Duduoğlu, "Seçmenin ve bize oy verenlerin hakkını korumak bizim görevimizdir. İtirazlarımızı bu nedenle yaptık. Tüm dostlarımız bilsinler ki bu bir demokratik yarıştır. Mahkemenin ve seçim kurulunun vereceği karar, mutlaka takip edilecektir. Biz oyların sayılmasından yanayız." şeklinde konuştu. Kesin olmayan sonuçlara göre, İskenderun Belediye Başkanlığını Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı Mehmet Dönmez 51 bin 77 oy alarak kazanmış, CHP adayı Mehmet Duduoğlu ise 50 bin oyda kalmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi