Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bu indirimli seyahat uygulamasını duyurarak, emeklilerin ekonomik ve rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak için gerekli önlemlerin alındığını vurguladı.

Bakan Uraloğlu'nun açıklamalarına göre, 5-15 Nisan tarihleri arasında Bayram tatili ve okullardaki ara tatili kapsayan ek Yüksek Hızlı Tren seferleri ve diğer trenlerde kapasite artışı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul hatlarında sefer sayıları artacak ve yeni seferler tatil dönemi sonrasında da devam edecek.

Evde Bakıma Destek Pilot Uygulaması 3 İlde Başarıyla Uygulandı Evde Bakıma Destek Pilot Uygulaması 3 İlde Başarıyla Uygulandı

Yüzde 10 indirimden faydalanmak isteyen emeklilerin herhangi bir belge ibraz etmeleri yeterli olacak. Bu belge, e-devlet üzerinden veya resmi bir kurumdan alınarak indirimli seyahat sağlanabilecek. Uygulamanın tüm emeklileri kapsayacağı ve yıl boyunca geçerli olacağı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi