Bu Cuma sinemaseverleri korkutacak, ağlatacak, eğlendirecek, geçmişe yolculuk yaptıacak, bambaşka dünyalara sürükleyecek.

Sinemaseverler için bu hafta vizyona girecek filmleri  topladık. İşte vizyona girecek filmler... 

Atatürk 1881 - 1919 (1. Film)

Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı merakla beklenen Atatürk 1881 - 1919 (1. Film), iki filmden oluşacak serinin ilk filmiyle vizyona giriyor. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin'in oturduğu film, Atatürk'ün yetim bir çocukken nasıl bir kahramana dönüştüğü, hangi özelliklerinin onu bir lider haline getirdiği gözler önüne seriyor.

Oyuncular: Songül Öden, Sarp Akkaya, Aras Bulut İynemli
Formatlar: 2D, GoldClass, MPX, Premium Cinema, Sky Auditorium, Skybox, Starium

Taylor Swift: The Eras Tour

Sam Wrench yönetmenliğinde vizyona girecek Taylor Swift: The Eras Tour, ünlü şarkıcı Taylor Swift'in tüm müzik kariyerine dair bir yolculuk vadeden The Eras Tour'un sinematik deneyimini izleyiciyle buluşturuyor. Gösterim, Swift'in 57'den fazla etkinlikte biletlerinin tamamen tükendiği ve hayranlarının 17 yıllık sanat kariyeriyle buluştuğu ünlü uluslararası turnesini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Oyuncular: Taylor Swift
Formatlar: 2D, GoldClass, IMAX, Sky Auditorium, Altyazılı

Zir-i Cin 2

Senaristliğini ve yönetmenliğini Burak Küçük’ün üstlendiği Zir-i Cin 2, cin vakaları yaşanan bir yere araştırma yapmaya giden bir adamın hikayesini konu ediniyor. Kanlıbıçkı köyünde cin vakaları yaşandığını duyan Tarık, olayları araştırmak için birçok cin vakasını çözen Yusuf Hoca'yı bulur. Köy muhtarı Ali Rıza'nın kızına büyü yapıldığını öğrenen Tarık ile Yusuf, bu olayı çözmek için birlikte harekete geçerler…

Oyuncular: Feyza Ayan, Tahsin Macit, Ekrem Kayhan

Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece

Five Nights at Freddy's

Haftanın korku filmlerinden Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece (Five Nights at Freddy's), sorunlu bir güvenlik görevlisinin Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda çalışmasını konu ediniyor. Fantezi ve eğlencenin hayat bulduğu bir aile restoranı olan Freddy Fazbear’ın Pizza’da gece vardiyasında çalışan Mike işindeki ilk gecesinde korkunç sürprizlerle karşılaşır. Gecenin karanlığı çöktüğünde, karanlık ve ölümcül bir sır ortaya çıkar; animatronik bebekler canlanır, psikopat katillere dönüşür ve şiddetli bir cinayet serisine başlar.

Yönetmen: Emma Tammi
Oyuncular: Piper Rubio, Josh Hutcherson, Elizabeth Lail

YÜZ YÜZE 

FACE TO FACE

Waleed El Halfawy yönetmenliğinde vizyona giren Yüz Yüze (Face to Face), evliliklerinde problem yaşayan bir çiftin, bu sorunların çözümü için aileleri olaya dahil etmesiyle gelişenleri konu ediniyor. Sorunlarını çözemeyen evli bir çift ailelerini de devreye sokunda anlaşmazlık iyice büyür. Tarafların çatışması sırasında apartmanın kapı kilidi bozulur ve herkes içeride kitli kaldığında işler çığrından çıkar.

Oyuncular: Muhammed Memduh, Ahmed Halid Salih, Emine Halil

Bir Düşüşün Anatomisi

Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye'ye layık görülen Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomy of a Fall), annesinin şüpheli olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. Dağlarda her şeyden uzak bir yaşam süren Sandra ve ailesinin hayatı Samuel’ün bir gün evlerinin önünde ölü bulunmasıyla karmaşık bir hal alır. Bir yıl sonra mahkeme duruşmasında çiftin oğlu Daniel annesinin aleyhine açılan mahkeme duruşmasına katılır…

Yönetmen: Justine Triet
Oyuncular: Samuel Theis, Sandra Hüller, Jehnny Beth

Türkan Şoray ve Ediz Hun, İzmirlilerle buluştu Türkan Şoray ve Ediz Hun, İzmirlilerle buluştu