Boğaza kaçan balık kılçığını çıkarmak için kullanılabilecek birkaç etkili yöntem bulunmaktadır. Ancak her durumda olduğu gibi, sağlık konularında dikkatli olmak ve profesyonel yardım almaktan çekinmemek en önemli noktadır.

Köfteci Yusuf'a şikayet seli! Birçok ilde görenler neye uğradığını şaşırdı Köfteci Yusuf'a şikayet seli! Birçok ilde görenler neye uğradığını şaşırdı

Boğaza kaçan balık kılçığını çıkarmak, balık tüketirken karşılaşılabilecek can sıkıcı bir durumdur. Ancak bu durumla başa çıkmak için etkili bir yöntem bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, boğaza kaçan balık kılçığını 1 dakikada çıkaran en etkili teknik, dikkatlice uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Bu yöntemi uygulamak için öncelikle sakin olmak ve panik yapmamak önemlidir. Eğer boğazınıza bir balık kılçığı kaçarsa hemen su içmek veya ekmek yemek gibi yanlış yöntemlere başvurmak yerine, ağzınıza birkaç damla zeytinyağı damlatmak ve ardından yavaşça yutkunmak kılçığın daha kolay çıkmasını sağlayabilir.

Ayrıca, bir dilim limonun suyunu sıkıp bir miktar tuz ekleyerek bu karışımı da kullanabilirsiniz. Limon suyu ve tuz, boğazınızdaki kılçığın gevşemesine yardımcı olabilir ve çıkmasını kolaylaştırabilir.
Cipura Baligi Cupra Balik 2 700X700

Balık kılçığından kurtaran formül

Balık kılçığından kurtulmak istiyorsanız 1 adet patatesi haşlayın. Haşladığınız patatesi kaşık yardımıyla ezin. Ezmiş olduğunuz bu patatesi tüketin. Kısa sürede balık kılçığından kurtulacaksınız.

Ayrıca balık kılçığından kurtulmak için muzda tüketebilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen balık kılçığı çıkmadıysa vakit kaybetmeden doktora gidebilirsiniz.

Balık kılçığı sorunu için hangi doktora gidilir?

Kılçığın kendiliğinden saplandığı yerden ayrılması durumunda bile birkaç gün boğazda takılma ve batma hissi görülebilmektedir. Balık yedikten sonra ortaya çıkan ve geçmeyen takılma hissiniz varsa bir kulak burun boğaz uzmanına görünmeniz uygun olacaktır.

Kaynaklar: Sonmuhur.com, youtube.com, artigercek.com

Akın akın İzmir'de herkes almaya başladı! Meğer en değerli ağaç türüymüş Akın akın İzmir'de herkes almaya başladı! Meğer en değerli ağaç türüymüş

Kaynak: Haber Merkezi