Son Mühür Tv’de ‘Sıcak Bakış’ programı yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu Bayraklı’yı bu dönem kazanacaklarına inandığını belirterek CHP’nin üç dönemdir yönettiği Bayraklı’ya yeterli hizmeti veremediğini öne sürdü.

İşte Erdinç Çobanoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan detaylar…

Seçmen bizi cezalandırdı…

Muhalefet olarak biz kaybettik, bunu özeleştiri olarak da ortaya koyduk. Seçmen maalesef bizi biraz cezalandırdı. Genel seçim geçmişte kaldı biz artık yerel seçimlere hazırlanıyoruz. İttifak yapılmamasından yanayım, her ilde, her ilçede aday çıkartmaktan yanayım. İş birliğinden biz çok zarar gördük. 15-16 ilçe belediyemiz var bağımsız girsek çok daha fazla alırdık.

CHP Bayraklı’da bizim kadar çalışmadı…

Bizim Bayraklı’da çalıştığımız kadar CHP teşkilatları çalışmadı. Sırça saraylarda oturup siyaset yapmadık.

OVP açıklandı, bana komik geldi. La Fonten’den masallar. Gıda krizi kapıda, kuraklık yaşıyoruz, ekonomik açıdan daha kötü günler yaşayacakmışız gibi geliyor. İnşallah bugünleri aramayız. 70 yaşında 75 yaşında insanlar ben de çalışayım diye iş istemeye geliyor.

Yüzde 10’luk kaymak tabaka…

Türkiye’nin yüzde 10’luk bir kaymak tabakası var. Bütün Türkiye o mutlu azınlığı daha da mutlu etmek için çalışıyor. Söyleyemedikleri bir şey var. Bir şekilde servet vergisi alacaklar. Katlayarak vergi almayı hesaplıyorlar.

Ay sonuna kadar aday adayları istifa edecek…

Bu ay sonuna kadar aday adayı olan il ve ilçe başkanları görevlerinden istifa edecekler. Bayraklı’da da adayımız olacak. Siz aday adaylarının isimlerini iki haftaya kadar duymaya başlayacaksınız. Ben 5 yıldır ilçe başkanıyım. Genel seçimle ilgili çok ciddi bir çalışma yaptım. Yerel seçimle ilgili de yapacağız. Bayraklı marka bir kent olmalı. Ben bunu hayal ediyorum. Ciddi projeler hazırlıyoruz Bayraklı için. Adayımız kim olursa olsun başarılı olacağız.

Bayraklı CHP hizmetinden memnun değil…

Bayraklı üç dönemdir CHP’li belediye tarafından yönetiliyor. Son 30 yılda bir İZBAN hattı geçti bir de Sevgi Yolu yapıldı, ben bunun dışında hiçbir şey görmedim. Böyle bir kent olabilir mi? Üç dönemdir yapılanlara bakıyorsunuz Bayraklı bundan çok daha iyisini hak ediyor. Çöpten, pislikten, fareden geçilmiyor sokaklar, böyle bir şey olabilir mi? Bayraklı sahilinde tuvalet yok. Koca sahile tesis yapılmaz mı? Çocukların oynayacağı park, yayaların yürüyeceği kaldırım yok. Çukurlara gire gire bel fıtığı olduk. Bundan sonra İYİ Parti’nin Bayraklı’yı kazanması durumunda bunları yaşamayacaklar. Bu kadar vurdumduymaz yönetim olabilir mi? Ceketimi assam kazanırım! Hadi kazanın bundan sonra görelim.

Son Mühür Tv'de Hasan Tahsin'le Gündem Yorum yine dopdoluydu Son Mühür Tv'de Hasan Tahsin'le Gündem Yorum yine dopdoluydu

Belediyelerde üç-beş maaş alanlar var…

AK Partiyi eleştiriyorlar üç yerden beş yerden maaş alıyor diye gidin bakın belediyelere üç yerden beş yerden maaş alan isimler ver. Ama bitti, görev süreleri bitiyor. Kim aday olursa hazırladığımız projeleri vereceğiz git halka bunları anlat diyeceğiz. Ben iktidar partisini e eleştiriyorum ana muhalefet partisini de eleştiriyorum. Biri din üzerinden diğeri Atatürk üzerinden yürüyor. İkisinin de birbirinden farkı yok.

Şu anda belediyeleri yönetmek ateşten gömlek. Hepsi borç batağında.