Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek son zamanlarda gündeme gelen iddialara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Bakan Şimşek, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerginlik yaşadığı iddialarını da yalanladı.

Kasıtlı bir gündem oluşturma çabaları

Son zamanlarda yalan haberler yoluyla kasıtlı bir gündem oluşturma çabalarının arttığına dikkat çeken Bakan Mehmet Şimşek, vatandaşları bu tür haberlere itibar etmemeleri konusunda uyardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

İsrail katliamlarına devam ediyor… Gazze'de sivillere güvenli bölge bırakmadı! İsrail katliamlarına devam ediyor… Gazze'de sivillere güvenli bölge bırakmadı!

'Üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz'

'Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var. Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.'

Mehmet Simsek Kamuda Tasarruf Icin Dugmeye Basti 17223125 3595 Amp (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ