Marquez'in başyapıtı 'Yüzyıllık Yalnızlık' dizi oluyor: Netflix'te yayınlanacak Marquez'in başyapıtı 'Yüzyıllık Yalnızlık' dizi oluyor: Netflix'te yayınlanacak

Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, Neslihan Yeşilyurt’un yönetmen koltuğunda oturduğu yeni dizisi "Bahar" izleyicilerin sabırsızlıkla beklediği bir dizi oldu. Senaryosunu Ayça Üzüm’ün kaleme aldığı; büyük hayallerle tıp okuyan, sonrasında hayatını eşine ve iki çocuğuna adayan Bahar’ın (Demet Evgar) ani bir hastalıkla değişen hayatına ve dönüşümüne odaklanan “Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın?” her perşembe akşamı izleyicilerle buluşuyor. 

Dizinin oyuncu kadrosunda; Demet Evgar, Buğra Gülsoy, Mehmet Yılmaz Ak, Ecem Özkaya, Füsun Demirel, Elit Andaç Çam, Demirhan Demircioğlu, Nil Sude Albayrak, Sena Kalıp, Alisa Sezen Sever ve Hatice Aslan gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor. 

Bahar dizisinin sekizinci bölümü yayınlandı ve heyecan doruk noktasına ulaştı! Tam Bahar'ın gerçekleri öğrenmesini beklerken, Evren'in geçmişi hakkında bambaşka bilgilere ulaştık. Evren'in çocukluğunda Timur'la aynı evde yaşadığını ve aralarındaki akrabalık bağını sizler için açıklıyoruz!

Daha önce Evren'in, Timur'un babası Aziz'in adını duyunca dertlenmesi sebebiyle kardeş olduklarını düşünmüştük hatırlarsanız. Çünkü Selma adında bir kadının şüpheli ölümüne dair bir haberi okurken uzaklara dalışına da şahit olmuştuk.Bahar Dizi 8. BölümEvren'in Gerçek Adı
Dizinin bu bölümünde Evren'in gerçek adının Ali olduğunu öğreniyoruz. Ali, Timur'un evlerinde çalışan ve Aziz'in yasak aşkı olan Selma'nın kardeşi. Aziz, Evren'i kendi çocuğu gibi büyütüyor. Timur'un çocukken kardeşi ve Selma'nın, Evren'in annesi olduğunu düşünmüştük ama öyle de değilmiş!

Bahar Timur Evren

Evren ve Timur'un Akrabalık Bağı

Evren ve Timur'un biyolojik bir akrabalık bağı yok. Evren'i Timurların evinde olmasının sebebi ablasının orada çalışması ve ne yazık ki ablası Selma'nın, Timur'un babası Aziz ile ilişkisi var. Timurun annesi Nevra aldatıldığını ve Selma'nın 5 aylık hamile olduğu dönemde onu merdivenlerden itiyor. Bu korkunç olayın ardından hem bebek hem de Selma yaşamını yitiriyor. Eğer Evren'in ablası doğum yapabilseydi doğan bebek (Evren'in yeğeni) Timur'un kardeşi olacaktı.Bahar Dizi EvrenEvren'in Geçmişi Hakkında Yeni Bilgiler
Bu bölümde Evren'in geçmişine dair daha da şaşırtıcı bilgiler öğreniyoruz. Selma'nın ölümünden sonra Nevra da Evren'i eski adıyla Çocuk Esirgeme Kurumu'na bırakıyor. Evren'in, Timur'un ailesinin karanlık geçmişinden haberdar olduğu ve bu geçmişi sakladığı ortaya çıkıyor.

Bahar Evren Sevgili Olacak MıEvren'in Bahar'a Yaklaşma Sebebi
Evren'in Bahar'a yaklaşmasının asıl sebebinin ne olduğunu da bu bölümde öğreniyoruz. Evren, Aziz ve Nevranın karanlık geçmişini ortaya çıkarmak istiyor. Gerçekleri bildiği için Bahar'ı korumak istiyor. Onun naif ve renkli karakterinden de çok hoşlanıyor.

Bahar Demet EvgarBahar ve Evren'in İlişkisi ne olacak?
Bahar Evren'in gerçek kimliği ve geçmişini öğrendiğinde derinden sarsılacak. Bahar, bu bağlantının ardından muhtelemen Evren'e olan hisleriyle yüzleşmek zorunda kalacak. Evren zaten hoşlandığını kabul etmiş ve Bahar'ın yanında olmak için sürekli uğraşıyor. 

Bahar Dizi Son BölümBahar Dizisinin Geleceği
Bahar dizisinin sekizinci bölümü, dizinin heyecanını ve gizemini daha da artırdı. Evren'in gerçek kimliği ve geçmişi, Bahar ve Timur arasındaki ilişkiyi nasıl etkileyecek? Evren ve Bahar'ın aşkının bir geleceği var mı? Bu soruların cevabını ise dizinin gelecek bölümlerinde öğreneceğiz.

Bahar Son Bölüm
Bahar Dizisi 8. Bölüm Yorumları

Bahar dizisinin sekizinci bölümü, izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. İzleyiciler, Evren'in gerçek kimliği ve geçmişi hakkında şaşkınlıklarını dile getirirken, Bahar ve Evren'in ilişkisinin nasıl ilerleyeceğini merak ettiklerini ifade ettiler.

Kaynak: HABER MERKEZİ