Aliağa'da Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İnşaatında Grev: 4 Aydır Maaş Alamadıkları Gerekçesiyle İşçiler İşi Bıraktı. İzmir Aliağa'da yapımı devam eden Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi inşaatında çalışan taşeron işçiler, 4 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle greve başladı. Özsoy isimli taşeron şirkette çalışan işçiler, inşaat önünde yaptıkları basın açıklamasında çalışma ve yemekhane koşullarını da protesto etti.

İYİ-SEN'den Grev Açıklaması

İşçilerin üyesi olduğu İYİ-SEN tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bizler İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası üyeleri olarak İzmir Aliağa'da 9 Eylül Üniversitesi Aliağa Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi şantiyesinde Özsoy İnşaat bünyesinde çalışan inşaat işçileri olarak, sürekli geciken ücret ödemelerini, insan onuruna aykırı barınma, ısınma ve beslenme gibi koşulları protesto etmek için bugünden itibaren ödenmeyen ücretlerimizi almak için yasal hakkımız olan greve başlıyoruz.

Doğayla şifa bul: Balçova Terapi Ormanı İzmirlilere huzur dağıtıyor Doğayla şifa bul: Balçova Terapi Ormanı İzmirlilere huzur dağıtıyor

Buradan tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Böyle bir dönemde inşaat işçisine ihtiyaç varken hala bizi kölelik koşullarında çalıştıran inşaat patronlarına sesleniyoruz. İnşaat işçisi köle değildir. Ücret haktır gasp edilemez! Emekten işçiden yana olan herkesi bu eyleme destek vermeye, duyarlı olmaya çağırıyoruz. İnşaat işçisi köle değildir."

Kaynak: HABER MERKEZİ