İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti'nin haftalık grup toplantısına gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Akşener, Ahmet Orhan’ı Manisa Turgutlu Belediye Başkan Adayı, Abdullah Aktuna’yı Manisa Ahmetli Belediye Başkan Adayı, Emre Afacan’ı Antalya Döşemealtı Belediye Başkan Adayı, Mehmet Ali Gürses'i Antalya Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı, Bülent Kara Giresun Tirebolu İlçe Belediye Başkan Adayı, gazeteci yazar Yasin Topaloğlu'nu ise Kilis Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sırtımda hançer vardı' açıklamasına yanıt veren Meral Akşener 'ben kimseyi sırtından hançerlemem. Hançeri vuracaksam yüzüne vururum. Kul hakkı yiyen kim varsa hançeri kalbine vururum' dedi. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İKTİDARIN ENFLASYONLA MÜCADELE PLANI YOK: Milletimizin enflasyonla mücadelesi devam ediyor. Biliyorsunuz yeni ekonomi yönetiminin açıkladığı bir enflasyonla mücadele planı hala yok. Bir Orta Vadeli Plan var. Onun da bir plan değil, temenniler dizisi olduğunu söylemiştim. İktidarın enflasyon temennisi geçtiğimiz hafta yine güncellendi. Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 65'e çıkardı. Bakalım güncellemeler halkın yaşadığı gerçek enflasyona yetişebilecek mi. Milletimiz artık kemer sıkmaktan nefes alamayacak hale geldi ama saraydaki zevki sefa hayatı sürüyor. 

KAZIK ATANI SİLMEZSEM ADIMI DEĞİŞTİRECEĞİM: En fazla naz edilen, sözü kesilen, parmak sallanan genel başkan benim. Ama Allah nasip ederse o parmakların hepsini tek tek kıracağım. Toprak bizde ama parayı başkaları kazanıyor. İklim bizde ama parayı başkaları kazanıyor. Su bizde ama paraları başkaları kazanıyor. Biz bu eğri düzeni mutlaka değiştireceğiz. İsterse en yakınım olsun, vallahi değiştireceğim, billahi değiştireceğim. Bu ülkeye kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim. 

NETANYAHU'NUN SAVAŞ SUÇLUSU İLAN EDİLMESİ İÇİN KAÇ ÇOCUK ÖLECEK: Filistin'de Netanyahu vahşeti devam ediyor. Filistinliler adeta bir ateş çemberi içerisinde sıkışmış durumda. DÜnya ise bu ateş çemberi etrafında dans ediyor. Bu zulümden siyaset yürütenler saadet zinciri oluşturdular. BM Genel Sekreteri bile sadece 'dehşete düştük' demekle yetiniyor. Dünyanın göstermiş olduğu bu vurdumduymazlık tarih kitaplarında utanç vesikası olarak anılacak. Basın kaynaklarına göre 7 Ekim'den beri Gazze'de 10 dakikada 1 çocuk öldürülüyor. Bu vahşetin nesini tartışacağız? Netanyahu savaş suçlusu ilan edilmesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor? 80 yıldır süren bu çatışmanın çözümü Filistin'i Hamas'ın, İsrail'i Netanyahu'nun düşüncesinden kurtarmaktır.

Bu kez polisten kaçamadılar! Bu kez polisten kaçamadılar!

SAKIN OLA ABD'NİN SİVİLLERİ ÇIKARMA PLANINA OYUNCAK OLMAYIN: Blinken geçtiğimiz gün ülkemizi ziyaret etti. Bir nokta dikkatimizi çekti, Gazze'den sivillerin çıkarılması konusunda bölgedeki ülkeleri ziyaret etmişler. Netanyahu'nun mezalimi karşısında çözüm sivilleri bölgeden çıkarmak değil, katil Netanyahu'yu bir an önce durdurmaktır. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Bir yandan kuzuyu yiyip bir yandan çobanla yas tutan bu ikiyüzlülüğü kabul etmiyoruz. Buradan iktidarı uyarıyorum, sakın ola ABD'nin sivilleri çıkarma planının oyuncağı olmayın. Sakın ola ülkemizi yeni bir sığınmacı akınına maruz bırakmayın.

MİLLETİMİZİN BİZE FIRSAT VERMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ: Yerel seçimlere 5 aydan kısa bir süre kaldı. Vizyonumuz, projelerimiz, kadrolarımız hazır. İYİ Parti olarak ülkeyi yönetmeye hazırız. Tek ihtiyacımız olan milletimizin bize bir fırsat vermesi. İşte o nedenle önümüzdeki seçimlerde milletimizin bize bir fırsat vermesi için canla başla çalışacağız. Biz statükonun konforundan değil rekabetin heyecanından beslenen bir partiyiz. Önce ben diyenlerin aramızda yeri yoktur.

OYUNBOZANLIKLA SUÇLAYANLAR DEĞİŞİM HAVARİSİ OLDULAR: Sözlerimiz kimilerine karın ağrısı yaptı. Bazıları da bizi kendine düşman gördü. Ne ilginçtir ki 2023 seçimlerinde Türkiye'yi değiştirmek için gösterdiğimiz çabalar karşısında bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar hafta sonu itibariyle birer değişim havarisi oluverdiler. Eskiden Gırgır diye bir dergi vardı, onda vardı 'Bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm' şeklinde. Ben de öyle, bir güldüm, bir güldüm, bir güldüm... Allah'ım sen ne büyüksün, ahirete hiçbir şey kalmıyor Türkiye'de. Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktığımız için bize demediklerini bırakmayanlar Sayın Özgür Özel'in en büyük havarileri oldu. Hani yüzde 60'la kazanıyordu Sayın Kılıçdaroğlu, hani kola kutusu koysanız kazanıyordu. Kral öldü ama 2023'e damga vuran garip anlayışın sahipleri aynen yerinde duruyor.