Kurulduğu günden bu yana girdiği tüm seçimlerde birinci parti olarak çıkmayı başaran AK Parti tarihinde ilk kez CHP’nin gerisinde kalmanın şokunu yaşadı. Türkiye genelinde CHP’nin yüzde 37.77 oranındaki oyuna karşı yüzde 35.49’da kalan AK Parti’de beklendiği gibi değişim için düğmeye basıldı.

Genel Merkez'de kimlerin istifası istenecek?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilk planda görevden alınacak olanların listesi de netleşmeye başladı.

Buna göre, AK Parti Genel Başkan vekili Efkan Ala, Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı ve bir dönem ‘hiçbir şey olmasa da kesin bir şey olmuştur’ sözleriyle hafızalara kazınan Ali İhsan Yavuz, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Erkan Kandemir, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Genel Merkez AR-GE ve Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Fatma Betül Sayan Kaya ve İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin görevden alınacağı öğrenildi. Siyasi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın da kendi isteğiyle görevinden affını isteyeceği belirtiliyor.

Elazığ'da akıllara durgunluk veren olay: 3 kişi kendilerini cin çarptığını söyleyerek toplum sağlığı merkezine başvurdu Elazığ'da akıllara durgunluk veren olay: 3 kişi kendilerini cin çarptığını söyleyerek toplum sağlığı merkezine başvurdu

Kabinede değişim sinyalleri…

AK Parti Genel Merkezi’ndeki değişime paralel olarak kabinede de köklü bir değişim olması bekleniyor. Buna göre koltuğunu kaybetmeye en yakın isimlerin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Çevre, Şehircilik, İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki olacağı konuşuluyor.

Kaynak: Haber Merkezi