Olay Adana'nın Yüreğir ilçesindeki Yamaçlı Mahallesi'nde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, mahalle muhtarı ile kavgalı olduğu diğer bir muhtar arasında arbede çıktı. Arbedeye mahalle sakinleri de dahil oldu.

Polis, arbedeyi yatıştırmak için biber gazı ve jop kullandı

Polis, arbedeyi yatıştırmak için biber gazı ve jop kullandı. Elinde çocuğunun çantası ile görülen çarşaflı kadın ise çocuğunu okuldan almış evine dönerken arbenin içinde abisinin de olduğuna şahit oldu.

Çevik kuvvet polisi, yere yatırdığı kadına acımasızca jop darbeleri vurdu.

Çevik kuvvet polisi, yere yatırdığı kadına acımasızca jop darbeleri vurdu. Aynı zamanda kadının hamile olduğu öğrenildi. O anı kameraya çekmeye çalışan vatandaş da polisin müdahalesine maruz kaldı.

Polis, olay anını çeken vatandaşın telefonuna el koymak istedi

İzmir'de kaçak tütüne büyük operasyon: 15 Milyon TL değerinde ürün ele geçirildi İzmir'de kaçak tütüne büyük operasyon: 15 Milyon TL değerinde ürün ele geçirildi

Polis, olay anını çeken vatandaşın telefonuna el koymak istedi. Ramazan ayında yaşanan polisin bu müdahalesi sosyal medyada büyük tepki topladı. Çok sayıda kişi, sosyal medyada #PolisTerörü ve #KadınaŞiddeteHayır hashtag'leriyle paylaşımda bulundu. Kullanıcılar, polisin çarşaflı kadına jop darbeleri vurmasının kabul edilemez olduğunu savundu. Çarşaflı kadına jop darbeleri vuran polis hakkında soruşturma başlatılması isteniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ