ABD Deniz Kuvvetleri gemisinin Aden Körfezi'nde üç İran İHA'sını ve bir Husi gemisavar balistik füzesini düşürdüğü belirtildi. Olayda herhangi bir yaralanma ya da hasar bildirilmedi. ABD'li bir yetkili, artan gerilimin ortasında ABD'nin Yemen'de fırlatılmaya hazırlanan 10 kadar insansız uçağı vurduğunu söyledi.

YARANLAMA VE HASAR YOK

Lahey'de İsrail'e karşı suçlamalar yoğunlaşıyor! Lahey'de İsrail'e karşı suçlamalar yoğunlaşıyor!

Reuters'ta yer alan habere göre, ABD Ordusunun Merkez Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, bir ABD Deniz Kuvvetleri gemisinin Aden Körfezi'nde üç İran insansız hava aracını ve bir Husi gemisavar balistik füzesini düşürdüğü belirtildi. Herhangi bir yaralanma ya da hasar yaşanmadığı ifade edildi.

HEDEF AMERİKAN TİCARET GEMİSİ

Husilerin saldırıları uluslararası nakliyeyi sekteye uğrattı. ABD ve İngiltere, Yemen'deki Husi hedeflerine saldırı düzenledi ve Husileri "terörist gruplar" listesine geri gönderdi. Husiler ise dün erken saatlerde, Aden Körfezi'nde bir "Amerikan ticaret gemisini" hedef alan bir operasyon gerçekleştirdiğini söyledi. Husilerin Kızıldeniz ve çevresindeki gemilere yönelik saldırıları Asya ile Avrupa arasındaki ticareti yavaşlattı, tedarik darboğazları korkusunu artırdı ve büyük güçleri Gazze savaşının bölgesel bir çatışmaya dönüşebileceği endişesiyle alarma geçirdi.

Kaynak: Haber Merkezi