Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'ya gidiyor: Gündemdeki konuları değerlendirecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'ya gidiyor: Gündemdeki konuları değerlendirecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinin sona erdiğini açıkladı. Kılıç, "taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar. Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz" dedi.

Kılıç, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının yaptığı açıklamada, bu kararın ve yerel seçimlere ilişkin alınan diğer kararların Genel Başkan Fatih Erbakan tarafından cuma günü paylaşılacağı belirtildi.

Kılıç, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik ittifak arayışlarının sonucunda, Yeniden Refah Partisi’nin görüş ve yaklaşımı, Genel Başkan Fatih Erbakan tarafından İstanbul’da düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacağının bilgisini verdi.

Kılıç, konuya ilişkin “İttifak görüşmeleri yapıldı. Heyetler arasındaki görüşmeler tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı. Taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar. Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz. Bu konuda Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu’nda değerlendirmesini yapmıştır. Genel Başkanımız gerekli gördüğü diğer değerlendirme ve istişareleri yapacaktır” açıklaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi’yle AK Parti arasındaki ittifak görüşmelerine YRP en az bir büyükşehir ve bir ilçe belediye başkanlığı isterken AK Parti kanadının İstanbul, Ankara ve İzmir'de meclis üyeliği teklif ettiği öğrenilmişti.

Kaynak: Haber Merkezi