Türkiye'nin 30 şehrinde deneyimli pilotlar ile gökyüzünde özgürlüğün tadını çıkarın. Uçuş öncesi gerekli eğitimleri alarak güvenli bir şekilde gökyüzüne süzülebilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Özel pistlere veya hava araçlarına ihtiyaç duymadan doğanın rüzgarıyla gökyüzüne süzülmek, yamaç paraşütünü diğer hava sporlarından ayıran en önemli özelliklerden biridir. Dağlardan veya yüksek yamaçlardan hızlanan adımlarla atlayarak gökyüzünde süzülmek, eşsiz ve unutulmaz bir deneyim yaşatır.

1979 yılında Fransız Alplerinde kurulan ilk yamaç paraşütü okulu, bu sporun gelişmesinin önünü açtı. Seksenli yıllar bu sporun altın çağı olarak kabul edilirken, doksanların başında ise Boğaziçi, ODTÜ ve Ege Üniversitelerinde bir havacılık faaliyeti olarak Türkiye'ye giriş yaptı.

Manisa'da yeni itfaiye amirliği hizmet binası açıldı! Manisa'da yeni itfaiye amirliği hizmet binası açıldı!

1980'li yılların başında, havacılık tutkunları tarafından keşfedilen yamaç paraşütü, aerodinamik paraşütler ile yamaçlardan koşarak gökyüzüne yükselmeyi mümkün kılan ekstrem bir spordur. Sivil havacılıkta çok hafif hava aracı (ÇHHA) sınıfına giren yamaç paraşütü, bu kategorideki en hafif araçtır. Kolay taşınabilirliği sayesinde, iniş pisti olmayan arazilerden bile kalkış yapılabilir. Doğal kaldırıcı kuvvetlerden faydalanarak saatlerce havada kalabilir, bulutlara kadar yükselebilir ve kilometrelerce mesafeler kat edebilirsiniz. Yamaç paraşütü, dünyada en popüler ve en hızlı gelişen havacılık sporlarından biridir.

Anılar biriktirmek, sınırlarımızı zorlamak ve her seferinde kendimizi yeniden keşfetmek için bize bir fırsat sunar. Bu maceranın en özel anlarından biri ise, doğanın kucağında özgürlüğü hissetmek ve gökyüzünde süzülmektir.

Yamaç paraşütü ne zaman yapılır?

Yamaç paraşütü, gerekli koşulların sağlanması için ilkbahar ve sonbahar ayları arasında, güneşli ve sakin, yağmursuz havalarda yapılmaktadır.

Yamaç paraşütü ile

  • Muhteşem manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Adrenalin dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz.
  • Kendinizi özgür hissedebilirsiniz.
  • Unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

İzmir: Macera severlerin cenneti!

Eşsiz doğal güzellikleri ve nefes kesici manzaralarıyla İzmir, macera arayanlar için bir cennet köşesidir. Turkuaz denizin ve yemyeşil dağların buluştuğu bu şehirde, adrenalin dolu aktiviteler ve unutulmaz deneyimler sizleri bekliyor.

Izmir Tandem Parasur 1

Çatalca'da yamaç paraşütü deneyimi

Rutin hayatınızdan sıkıldınız mı? Doğayla iç içe, nefes kesici bir macera mı arıyorsunuz? O zaman İstanbul'un gözde köşelerinden biri olan Çatalca Ormanlı sahilinde yamaç paraşütü tam size göre!

2 O V C D T H Z0 K Amm2Lc3Spb Q

Fethiye'de yamaç paraşütü deneyimi

Fethiye'nin nefes kesici manzaraları ve muazzam doğasıyla tanışmaya hazır mısınız? Baba Dağı'nın 1950 metre yüksekliğindeki zirvesinden bulutların üzerine yükselerek özgürlüğe doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkın!127029 B

Gökyüzünde özgürlük: Kayseri Ali Dağ'da Yamaç paraşütü deneyimi

Kayseri'nin muhteşem yamaçları arasında, özgürlüğün kanatlarında süzülmeye ne dersiniz? Ali Dağ'da unutulmaz bir yamaç paraşütü deneyimi yaşayın!

5Dde761F67B0A900E0032194

Kapadokya'da yamaç paraşütü deneyimi

Kapadokya'nın büyüleyici manzaralarını keşfetmenin en heyecan verici yollarından biri kuşkusuz yamaç paraşütüdür! Sıra dışı peribacaları, eşsiz kaya oluşumları ve tarihi vadiler arasında süzülürken, bu eşsiz bölgenin güzelliğini kuşbakışı yaşayabilirsiniz. Tecrübeli pilotlarımız eşliğinde, güvenli ve unutulmaz bir maceraya hazır olun.

145-1

Kaynak: HABER MERKEZİ