Sıla Nur Yorulmaz ismi vatandaşların en çok konuşturğu isimler arasında yer alıyor. İnsanlar onun hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Peki, Sıla Nur Yorulmaz kimdir? Sıla Nur Yorulmaz olayı nedir?

Sıla Nur Yorulmaz kimdir?

Sıla Nur Yorulmaz kimdir?

Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencisi Sıla Nur Yorulmaz, lise hayatı boyunca fizik alanında yaptığı çalışmalar ve sosyal sorumluluk projelerindeki azmi sayesinde Harvard Üniversitesi'ne tam burslu olarak kabul edildi. Bu büyük başarı, Sıla Nur'un genç yaşına rağmen gösterdiği kararlılık ve bilimsel merakın bir sonucu olarak öne çıkıyor. Sıla Nur, lise öğrencileri için düzenlenen bilimsel araştırma konferansı UAA ARC'ın organizatörlerinden biri olarak görev aldı ve STEM & Buds organizasyonu çerçevesinde ortaokul öğrencilerine mentorluk yaptı. Ayrıca, maddi imkanı kısıtlı olan ilk ve ortaokul öğrencilerine Türkçe ve matematik dersleri vererek eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalıştı. Tüm bunların yanında, kuantum kaos üzerine yaptığı araştırmaya dayanan bir makale yazdı, çok amaçlı bir insansız hava aracı tasarımı geliştirdi ve karbondioksit emilimini maksimize eden bir filtre tasarımı üzerinde çalıştı.

Mezuniyet sonrasında kuantum bilgisayarlar üzerine araştırmalar yapmayı planlayan Sıla Nur, bu teknolojinin potansiyelini insanların hayat kalitesini artırmak için kullanmayı hedefliyor. Başarı hikayesi hakkında konuşan Sıla Nur, "Üsküdar Amerikan Lisesi'nde öğrenci olmak, hem akademik hem de sosyal olarak büyük bir avantaj sağladı. İlgi alanlarımı keşfetmemi sağlayan kulüpler ve etkinlikler, beni sadece akademik olarak başarılı bir öğrenci olmaktan öteye taşıyarak, hayatla iç içe bir birey olmamı sağladı," dedi. Ayrıca, bu süreçte desteklerini esirgemeyen öğretmenlerine ve yurt dışı üniversite danışmanlarına minnettarlığını dile getirdi.

Arıcıların topladığı ballar Gazze'ye gönderildi Arıcıların topladığı ballar Gazze'ye gönderildi

Sıla Nur Yorulmaz'ın bu önemli başarısı, gençler için ilham verici bir örnek teşkil ediyor ve azimle çalışmanın, büyük hayallerin peşinden koşmanın ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif olmanın önemini bir kez daha vurguluyor.

400 mağazaya sahip dev şirket iflas etti! Şubeleri bir bir kapatılacak 400 mağazaya sahip dev şirket iflas etti! Şubeleri bir bir kapatılacak

Kaynak: Haber Merkezi