Dalgaların dansı: Karadeniz'in sörf cenneti Perşembe Ordu!

Dalgaların dansı: Karadeniz'in sörf cenneti Perşembe Ordu!Karadeniz'in hırçın suları sadece fırtınalara ve heybetli manzaralara ev sahipliği yapmıyor. Son yıllarda, bu dalgalar yepyeni bir tutkunun da yuvası haline geldi: Sörf! Sakin şehir (cittaslow) ünvanına sahip bir Karadeniz beldesi olan Perşembe, saklı kumsalları, kusursuz doğası, güler yüzlü halkı ve şimdilerde Efirli Plajında hayata geçen dalga sörfü okuluyla gerçek bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

Ege'nin mavi sularına nazır, Assos'un yanı başında yer alan Sokakağzı, gürültüden uzaklaşmak ve kafa dinlemek için ideal bir kaçamak noktası. Bu minicik köy, muazzam doğası, sıcacık ruhu ve sakin atmosferi ile sakin tatil arayanlar için mükemmel bir seçenek sunuyor.

Doğanın kalbinde tarih ve denizin buluştuğu cennet: Olimpos

Doğanın kalbinde tarih ve denizin buluştuğu cennet: OlimposToros Dağları'nın eteklerinde, yemyeşil çam ormanları arasında saklanmış bir cennet köşesi Olimpos. Ömrüne ömür katan bu huzurlu belde, kalabalıktan uzak sakin bir tatil arayanlar için ideal bir seçim.

Olimpos sırtını yüce dağlara yaslamış, bir köşede ömürlere ömür katmaya devam ediyor. Her yanı yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili Olimpos çokça ziyaret edilen bir bölge olmasına rağmen daima telaşsız, tam da bu sebeple sakin tatil yerleri listemizin baş köşesinde.

Bodrum'da saklı bir cennet: Mazı Köyü'nde kafa dinleme keyfi

Bodrum'da saklı bir cennet: Mazı Köyü'nde kafa dinleme keyfi
Bodrum'un turkuaz sularına ve altın sarısı kumsallarına nazır, Mazı Köyü, kalabalıktan uzak sakin bir tatil arayanlar için ideal bir vahadır. Bu şirin köy, Bodrum'un hareketli atmosferinden sıyrılıp huzurlu bir atmosfere bürünmek isteyenler için mükemmel bir seçim sunuyor.

İki renkli denize İZSU'dan açıklama! İki renkli denize İZSU'dan açıklama!

Mazı. Sakin tatil yerleri listemize birbirinden güzel ve ıssız sekiz koyunun yanı sıra sıcakkanlı köy halkıyla da dahil olan Mazı, Bodrum’a arabayla 45 dakikalık mesafede bulunuyor 

Datça: Doğal güzelliğin ve sakinliğin buluştuğu cennet köşesi

Datça: Doğal güzelliğin ve sakinliğin buluştuğu cennet köşesi
Yine hem Bodrum’a yakın hem de sakin bir yeryüzü cenneti olarak kalmayı başarmış bir rotada, Datça’dayız. Ege'nin mavi sularına nazır, Bodrum'a yakın ama kalabalalıktan uzak bir cennet köşesi arıyorsanız Datça tam size göre bir yer! Özel Çevre Koruma Bölgesi olması sayesinde doğası bozulmadan günümüze kadar ulaşan Datça, tertemiz havası ve turkuaz deniziyle sizi büyüleyecek.

Aydın'da Güzelçamlı'da kafa dinleme keyfi

Aydın'da Güzelçamlı'da kafa dinleme keyfi
Ege'nin mavi sularına nazır, Kuşadası'nın gürültüsünden uzak bir cennet köşesi arıyorsanız Güzelçamlı tam size göre bir yer! Muhteşem doğası, tertemiz denizi ve sakin atmosferiyle Güzelçamlı, biraz kafa dinlemek ve kendinize zaman ayırmak isteyenler için ideal bir seçim sunuyor.

Kuşadası’na 25 km mesafede bulunan Güzelçamlı olağanüstü doğası ve sakin atmosferiyle biraz kendiyle kalmak isteyen herkesi buyur ediyor. 

Ege'nin gizli cenneti: Bördübet'te huzurlu bir tatil

Ege'nin gizli cenneti: Bördübet'te huzurlu bir tatilMarmaris'in kalabalığından uzak, Ege'nin masmavi sularına nazır bir cennet köşesi arıyorsanız Bördübet tam size göre bir yer! Bu şirin Ege köyü, adını pek sık duymadığımız ama gidilip görülmeyi, içimize çekilmeyi sonuna kadar hak eden bir yer. Bördübet'te doğayla iç içe sakin bir tatil geçirmek, ruhunuzu beslemek ve stresden uzaklaşmak için ideal bir ortam bulabilirsiniz.

Fethiye'nin saklı cenneti: Kabak Koyu'nda doğa ile buluşma

Fethiye'nin saklı cenneti: Kabak Koyu'nda doğa ile buluşmaFethiye'nin turkuaz sularına nazır, yemyeşil ormanlarla çevrili Kabak Koyu, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir yer. Son yıllarda popülerliği artmasına rağmen, Kabak Koyu hala doğal güzelliğinden ve sakin atmosferinden ödün vermemiş durumdaFethiye'nin turkuaz sularına nazır, yemyeşil ormanlarla çevrili Kabak Koyu, sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir yer. Son yıllarda popülerliği artmasına rağmen, Kabak Koyu hala doğal güzelliğinden ve sakin atmosferinden ödün vermemiş durumda

Kaynak: HABER MERKEZİ