Arabesk müziğin efsane ismi Müslüm Gürses, ölümünün 11. yılında sevenlerini unutulmaz bir sürprizle anıyor. Daha önce hiç duyulmamış yeni şarkıları, "Tozlu Raflar" isimli albümde bir araya getirilecek. Elenor Müzik tarafından özenle saklanan bu şarkılar, 18 Nisan'da tüm müzik platformlarında sevenleriyle buluşacak. Albümde yer alan altı şarkının isimleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Müslüm Gürses'in geniş kitlelere ulaşan etkisi
Kariyeri boyunca birçok unutulmaz şarkıyı seslendiren Müslüm Gürses, 2000'li yıllarda Teoman'dan Asya'ya uzanan geniş bir yelpazede popüler isimlerin şarkılarını da yorumlayarak dinleyici kitlesini daha da genişletmeyi başarmıştı.

Acı kayıp ve unutulmaz miras

2012 yılında geçirdiği by-pass ameliyatı sonrası akciğer ve kalp yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan Gürses, 3 Mart 2013 tarihinde hayata veda etti. Fakat geride bıraktığı eşsiz eserleri ve sesi sevenlerinin kalplerinde sonsuza kadar yaşamaya devam ediyor.

Efes Antik Kenti: Tarihin Işıltılı Mirası Efes Antik Kenti: Tarihin Işıltılı Mirası

Müslüm Gürses'in sevenleri için özel bir albüm
"Tozlu Raflar" albümü, Müslüm Baba'yı özleyen sevenleri için paha biçilemez bir hediye niteliğinde. Bu albüm sayesinde usta sanatçının sesi ve eserleri yeniden hayat bulacak ve gelecek nesillere de aktarılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ