K.K.K 'da 'Durgun Sulardan Geçiş Eğitim'i 24-25 Ocak 2024 tarihleri arasında, Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Durgun Gölü'nde gerçekleştirildi. Eğitime, Edirne 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı tanklar, zırhlı araçlar ve personel, Çanakkale 2'nci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığı'na bağlı ise mühendisler katıldı. Eğitim kapsamında, tankların ve zırhlı araçların, farklı derinliklerdeki sulardan geçişi ve mühendislerin, su üzerinde geçiş köprüleri kurması gibi konular uygulamalı olarak ele alındı.

Kemalpaşa’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin rüzgarı esti! Kemalpaşa’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin rüzgarı esti!

MÜHENDİSLER KATILDI

Eğitim, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın harbe hazırlıklılığını artırmak ve personelini her türlü zorluğa karşı eğitmek amacıyla gerçekleştirildi. Eğitim hakkındaki açıklama şu şekilde: "Edirne 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ve Çanakkale 2'nci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığı tarafından, 24-25 Ocak 2024 tarihleri arasında, Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Durgun Gölü'nde "Durgun Sulardan Geçiş Eğitimi" icra edilmiştir. Eğitime, Edirne 4'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı tanklar, zırhlı araçlar ve personel, Çanakkale 2'nci Kolordu İstihkam Alay Komutanlığı'na bağlı ise mühendisler katılmıştır.

GEÇİŞ KÖPRÜLERİ KURULMASI ELE ALINDI

Eğitim kapsamında, tankların ve zırhlı araçların, farklı derinliklerdeki sulardan geçişi ve mühendislerin, su üzerinde geçiş köprüleri kurması gibi konular uygulamalı olarak ele alınmıştır. Eğitim, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın harbe hazırlıklılığını artırmak ve personelini her türlü zorluğa karşı eğitmek amacıyla gerçekleştirilmiştir."

Kaynak: BÜLTEN