Cumhuriyet Halk Partisinin Ankara'da yapılan 38.Olağan Kongresinde salt çoğunluğun oyunu alamayan ve seçimi tüzük gereği sadece iki oyla kazanamayan Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki seçim yarışı 2. tura gitti.

Kurultay salonunda ortaya çıkan bu sonucun ardından yeni bir açıklama ile 2. tur oylamanın saat 00.30 ile 02.30 arasında yapılacağı belirtildi.

OYLAMAYA GEÇİLDİ 

KILIÇDAROĞLU'NA  ÇEKİL MESAJI HER YERDEN GELDİ

Savarona Yatı, öğrencilerin Deniz eğitimlerinde kullanılacak Savarona Yatı, öğrencilerin Deniz eğitimlerinde kullanılacak

Ortaya çıkan bu sonucun ardından CHP genel merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu ortaya çıkan sonucu ve çekilme seçeneğini istişare etti.

Oylamanın devam ettiği kurultayda sıcak gelişmeler yaşandı. Kurultay salonunda TV canlı yayınında Gazeteci İsmail Saymaz'ın CHP'nin etkili isimlerinden Eren Erdem ile yaptığı görüşmede "çekilme haberi yanlış" sözü ifade edildi.

Bir süre sonra Gazeteci Saymaz bu kez Kılıçdaroğlu'nun çekildiğini ve kurultay salonuna hareket ettiğini açıkladı. Bülent Kuşoğlu Saymaz'a yeniden ulaşarak çekilme kararının 2. tur seçim sonuçlarına göre değerlendireceğini açıkladığı Saymaz tarafından paylaşıldı.

Kılıçdaroğlu kurultayın yapıldığı salona yeniden geldi.

SON MÜHÜR HABER MERKEZİ