Kore'nin ünlü ses ve performans sanatçılarının bir araya geldiği 2023 Karavan Kore Kültür Günü İzmir etkinliği Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 2023 Karavan Kore Kültür Günü İzmir etkinliğinde Kore’nin geleneksel müzik ve dans gösterilerinin sergilendiği Lee Young-sin Soritarae Grubu’nun Ebedi Aşk gösteri ile Koreli idol grubu MFECT sahneye çıktı.

Altın Koza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu Altın Koza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

2023 Karavan Kore Kültür Günü İzmir Etkinliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 100. Yılını Kutlamak Amacıyla Düzenlendi

 

İki dost ülke arasındaki bağların pekiştirildiği Karavan Kore Kültür Günü etkinliklerinin önemine vurgu yapan Kore Kültür Genel Müdürü Kee Houng Park; “Türkiye’nin 81 ilinden 66’sında düzenleyerek Kore-Türkiye iki ülke arasındaki kültürel alışverişi artırıp Türkiye’de Kore kültürünün çok bilinmediği bölgelerde Kore kültürünü tanıtarak Hallyu rüzgarının sürekli devam etmesini amaçlıyoruz.” Dedi.

Konser Etkinliğinin Öncesinde Katılımcılar Geleneksel Kore Kıyafetlerini Giyerek Fotoğraf Çektirdi

 

Kore’nin geleneksel kıyafeti olan Hanbok katılımcıların ilgisini çekti. Konser etkinliği öncesinde katılımcılar birbirinden renkli Hanbok’ları giyerek Karavan Kore Kültür Günü etkinliğinden hatıra fotoğrafı çektirdiler.

2023 Karavan Kore Kültür Günü İzmir Etkinliğinde, Kore'nin Ünlü Ses ve Performans Sanatçıları Sahne Aldı

 

Kore ve Türkiye arasındaki dostluk bağlarını pekiştirmeye ve iki ülke arasındaki kültürel alışverişi artırmayı amaçlayan etkinlikte Kore'nin geleneksel müzik enstrümanlarından biri olan Gayageum Sanjo'nun öne çıkan bölümleri çalındı ve Kore'nin geleneksel halk şarkıları söylendi. Ayrıca, geleneksel Kore müziği pop şarkıları dans gösterisiyle birlikte izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Koreli İdol Grubu MFECT İzleyenlere Unutulmaz Anlar Yaşattı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş kesimlerce takip edilen Koreli idol gruplarından MFECT 2023 Karavan Kore Günü İzmir Etkinliği kapsamında sahneye çıktı. MFECT’in sahne şovu büyük alkış alırken; MFECT’in Türk fanları idol grubunun şarkılarıyla dans etti. MFECT grubu üyeleri sahneye çıkmadan önce verdikleri röportajda Türkiye’nin başka yerlerinde de Türk fanlarıyla buluşmak istediklerini belirtti. MFECT grubu üyeleri Türk şarkıcı Edis’in “Çok Çok” şarkısını söylerken tüm salon onlara eşlik etti.